מרעננים את הרשימה, מחפשים פתרון לדדון

צמרת ש"ס מתגייסת להשכין שלום בבני ברק • הרב מאזוז יעלה בקרוב לבית הרב מאזוז, בניסיון למנוע פילוג • חיים ביטון בפגישה חשאית בבית הרב דניאל זר • וגם: כל האופציות והתנאים, וחידת מימון המפלגות של בן אפרים

אלי דדון
אלי דדון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תנועת ש"ס מגייסת את מיטב כוחותיה, על מנת להוביל מהלך יצירתי שיחלץ אותה מהמצב הסבוך אליה נקלעה בעיר התורה והחסידות. במסגרת מסע דילוגים, נפגש השבוע מזכ"ל התנועה חיים ביטון עם הרב דניאל זר וראש העיר חנוך זייברט, במקביל למגעים מתקדמים המתנהלים מול חצר 'כסא רחמים' של הרב מאיר מאזוז. בנוסף, בצמרת התנועה הוחלט לרענן את רשימת הנציגים, כשגם כסאו של יו"ר הסיעה בבני ברק אלי דדון – מתנדנד.

כשהתחלקה הארץ לחברי כנסת של התנועה, הותיר יו"ר ש"ס אריה דרעי את האחריות המוניציפלית על בני ברק בידיו, ולא בכדי. ש"ס בני ברק מתמודדת עם מרמור גובר בקרב קהל מצביעיה ובעיקר עם איומים מצד מפלגות חדשות; 'יחד' של הרב מאזוז, שבאופן היסטורי היה חלק מש"ס ב"ב ואף קיבל נציג מטעמו ברשימה ומפלגתו החדשה של הרב דניאל זר.

בין אם זה מול הרב מאזוז ובין אם זה מול הרב זר, נראה שהפתרון האולטימטיבי מבחינת ש"ס הוא להחליף את יו"ר הסיעה דדון. בפגישה במעונו של הרב זר, ניסה השבוע חיים ביטון את כוחו בפיוסים ובהסכמים, אך שמע בעיקר מסר אחד: כל עוד דדון בתפקידו – אין על מה לדבר. גם בזירת 'יחד', נדמה שעמידתו של דדון בראשות ש"ס, רק מחזקת את כוונתם לרוץ בנפרד, מאחר וסיכוייהם לגרוף קולות רבים של ממורמרים.

מי שמחזיק בידיו את המפתחות להחלטות העירוניות הוא חבר מועצת החכמים הגר"מ מאזוז, שעד כה מביע תמיכה איתנה בדדון ופועל בכל כוחו למניעת פילוג בציבור הספרדי. לפני כשבועיים, הגיע הרב מאזוז לבקר את הרב בעדני במיטת חוליו, שם הפליגו האישים במעלת השלום. ממידע שהגיע ל'שטח מוניציפאלי' עולה כי הרב בעדני צפוי להגיע לביקור גומלין בביתו של הרב בעדני, שם צפויים הרבנים לדון מפורשות בסוגיית הבחירות. השבוע, פגש יו"ר ש"ס דרעי ברב בעדני ושמע ממנו אקראית על דבר הביקור הצפוי.

ומה הסיכויים לאחדות? תלוי את מי שואלים. באופן רשמי, ש"ס לא מכירה ב'יחד' ו'יחד' כבר הכריזה על ריצה עצמאית, אלא שמאחורי הקלעים מתנהל מו"מ אינטנסיבי, כשמי שמנווט את הדברים מצד ש"ס הם אנשי נשיא המועצת הגר"ש כהן.

בין הדרישות/רעיונות שעלו ונפסלו: ריצה בריצ'רצ' מלא של שתי התנועות, הרצת מפלגה ספרדית כללית ללא אזכור שמות המפלגות או ריצה באותו קונספט וותיק תחת ש"ס, תמורת סגנות ושדרוג לנציגי הרב מאזוז. בחלק האחרון ראוי לציין כי בעבר כיהן פיני צברי בסגנות, כנציג 'כסא רחמים'.

ועד שיוכרע גורל המפלגות וראשיהן, בש"ס החלו להיערך השבוע להחלפת כל הנציגים ברשימה למועצת העיר, מתוך רצון לרענן שורות. מרבית החברים הנוכחיים כלל לא מתנגדים לפנות את הדרך, מיעוטם מנסים להיאחז בקרנות המועצה, כשהם משתמשים בין היתר בסקר 'קו עיתונות' המלמד על פופולריות יחסית שלהם. בין השמות שמוזכרים כעתודת העסקונה הש"סית – עו"ד רפי אסרף; עקיבא חופי, יועץ חקיקה לח"כ מלכיאלי; אריאל דרשן, פעיל חברתי מוכר ויוסף הררי, פעיל וותיק.

ובתוך כך, בתנועת ש"ס שוברים את הראש בחידת חבר המועצה דרור בן אפרים, הזכור מחשיפת 'קו עיתונות' על מעברו לעיר אלעד. בתנועה הארצית מאיצים במקומיים להביא להתפטרותו, בשל החשש כי בישיבת המועצה האחרונה בה יצטרך להזדהות לצורך מימון מפלגות, יצהיר על השתייכותו ל'יחד', בהיותו נציגו של הרב מאזוז. מנגד, יו"ר התנועה המקומית תומך בהישארותו של בן אפרים, חרף מעברו מהעיר והחשש כי מימון המפלגה עלול לנדוד ממנה.

השארת תגובה