מהפך: רביץ הודח, זלץ קיבל את השרביט

בבחירות פנימיות בסניף 'דגל התורה', איבד מ"מ ראש העיר יצחק רביץ את הבכורה לטובת מועמד צעיר וכמעט אנונימי, דודי זלץ • איך זה קרה ומי המפסידים הסמויים?

יצחק רביץ ומאיר רובינשטיין
יצחק רביץ ומאיר רובינשטיין
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

דרמה מקומית: בתום פריימריז פנימיים בסניף 'דגל התורה', זכה דודי זלץ במקום הראשון ויקבל את מושכות התנועה לידיו. זלץ הדיח את היו"ר הנוכחי, מ"מ ראש העיר יצחק רביץ.

בשעה 20:00 של יום שלישי, נפתחו הקלפיות, אליהם הוזמנו חברי הסניף – המורכבים מנציגי בתי הכנסת והקהילות – לשלשל את בחירתם לראשות 'דגל התורה' בביתר עילית, תואר המבטיח את תפקיד מ"מ ראש העיר הבא.

מבין 31 חברי הסניף, הגיעו 28 חברים לממש את זכותם. בתום הצבעה מתוחה, הציג יו"ר ועדת הבחירות איצ'ה רייך מרכסים, את התוצאה הבאה: 15 קולות – דודי זלץ, 10 קולות – יצחק רביץ. 3 קולות נפסלו.

בזירה הפנים ליטאית, מדובר בדרמה של ממש, כאשר לא מעט גורמים בכירים בחשו בנעשה והשפיעו על התוצאות. בימים האחרונים, גייסו המתמודדים את מיטב יכולותיהם והפעילו לחצים כבדים על המצביעים. כזכור וכפי שנחשף בהרחבה מעל גבי במה זו, על עצם קיום הפריימריז התנהל קרב מר, קרב שהוכרע לבסוף במהפך שלטוני.

יצוין כי 'דגל התורה' בביתר, שהפכה ל'מעוז דמוקרטי' בציבור החרדי, מתגלה גם כמפלגה אוכלת ראשיה, כשהדחתו של רביץ מצטרפת להדחתו של יוסי שטרית בבחירות עברו. באופן סמלי, ניצחון זלץ נחשב גם לניצחונו של שטרית, שעמד מאחורי מועמדותו של זלץ.

בזווית אחרת, ניתן לראות בניצחונו של זלץ 'קריאת השכמה' לראש העיר רובינשטיין, שאיבד בן ברית וקיבל מועמד לעומתי יותר. הדבר מצטרף להפסדו של חבר המועצה יקי הרשקופ, גם הוא נאמן ולויאלי לרובינשטיין, בבחירות הפנימיות בחב"ד.

והנה קווים לדמותו של היו"ר הנכנס: דוד זלץ, 32, בוגר ישיבות באר התורה בירושלים וכולל וולפסון בתל ציון. בשנת 2013, עם כניסתו של ח"כ יעקב אשר לכנסת, קיבל זלץ את ניהול הלשכה והפך עד מהרה למוערך ביותר, בזכות עבודה שקטה, חרוצה, יסודית ומאירת פנים. למרות השקט שהוא משדר, זלץ נחשב לבולדוזר שאין דבר שיכול לעמוד מול חנו וקשריו המסועפים.

תגובה אחת
  1. קודם הרשקוף אח"כ רביץ כעת התור של רובינשטיין, וייסברג תתחיל לעבוד.

השארת תגובה