גבעת שמואל מציגה: הדרת חרדים

עיריית גבעת שמואל מנסה למנוע את כניסתם של תושבי ב"ב לפארקים בתחומה • חברי הכנסת גפני ואזולאי הגישו הצעה לסדר לדיון • דובר עיריית ב"ב: "שישקלו הוצאת תושביה הלומדים בבני ברק"

מתקנים-משולבים-גבעת-שמואל-1028-1024x768
מתקנים-משולבים-גבעת-שמואל-1028-1024x768
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

עיריית גבעת שמואל סגרה את גינת רימון וגינת אלקנה לתושבים הבאים מבחוץ, במטרה למנוע את כניסתם של תושבי בני ברק וערים אחרות.

בהודעה שפרסמה ע"י העירייה תחת הכותרת 'הודעה חשובה' נאמר "תושבים יקרים, הבהרה לגבי כרטיסי התושב. מצ"ב המכתב שנשלח אליכם בדואר בצירוף כרטיסי התושב. כפי שכתוב מדובר בשלושה שבועות בין השעות 16:00-22:00 שהכניסה תהיה לתושבי העיר. מבוגרים וסבים וסבתות ללא ילדים קטנים הונחו לפנות למוקד לבקש וישלחו להם בדואר בשמחה. הרעיון היה לא להציף באופן גורף בכרטיסים אנשים מבוגרים שאין להם ילדים קטנים ולא יהיה להם מה לעשות בפעילויות ולכן לא יצטרכו את הכרטיס. פניות ובקשות נוספות ככל שיהיו מצד תושבים ייבחנו בחיוב מתוך כוונה שמי שתושב העיר, יקבל כרטיס".

בעירייה טענו כי "ההחלטה אינה מכוונת נגד תושבי בני ברק בלבד. כל טענה לגזענות או אנטישמיות אינה במקומה שכן זה לא מכוון נגד סקטור מסוים אלא באופן גורף למי שאינו תושב".

עם זאת, ח"כ משה גפני הגיש הצעה לדיון בנושא, כאשר ח״כ ינון אזולאי מש״ס, הצטרף אף הוא לבקשה להעלאת ההצעה לסדר, שתגיע למליאת הכנסת בימים הקרובים.

גם יו"ר סיעת מרצ ח"כ אילן גילאון כתב בתגובה לפרסום "מדובר במקרה ברור של אפליה מכוערת המתבססת על שנאת האחר. מבעד למסך התירוצים של עיריית גבעת שמואל, ניכר כי היא פועלת מתוך מטרה מכוונת למנוע ממשפחות חרדיות להגיע לפארקים שבשטחה. אני רואה בחומרה רבה את התנהלותה של העירייה ולמיטב ידיעתי מדובר בהתנהלות עבריינית הנוגדת את החוק. העובדה שהפארק ממוקם בשטחה השיפוטי של העירייה, לא מאפשרת לה לעשות בו כבתוך שלה. זה שטח ציבורי ולא פרטי. אני קורא לראש עיריית גבעת שמואל לחזור בו לאלתר מהחלטתו".

דובר עיריית בני ברק ר' אברהם טננבוים הגיב לדברים: "הודעת עיריית גבעת שמואל על סגירת הגינות במרחבה בפני תושבים שמחוץ לעיר, מלבד היותה בניגוד לחוק, וכך גם פסק ביהמ"ש לפני שנים אחדות כלפי עיריית רעננה שפעלה בדרך דומה, היא גם תמוהה וחסרת היגיון, וההסבר היחיד לה היא התקרבות מערכת הבחירות לעיריות ולמועצות המקומיות, שכן, לילדי העיר בני ברק ישנם עשרות פארקים וגינות גדולים עם מתקני משחק משוכללים, ובמספר גדול בהרבה מזה שבגבעת שמואל.

"בשנים האחרונות הוקמו ושודרגו גינות, ופארקים רבים באזורים שונים בעיר, בעלויות כספיות של עשרות מיליוני שקלים, ובהם, בנוסף לגינות ולפארקים הקיימים, פותחו ושוכללו גינות, ובהן פארק גהה צפון בשכונת אור החיים, פארק גהה דרום בשכונת נוה-אחיעזר, פארק גבעת הזית בשכונת קריית הרצוג, גינות ברחוב אבן שפרוט, ברחוב רלב"ג, ברחוב רימון בשיכון ו', גינת מעונות ויז'ניץ, רחוב האדמו"ר מראדזמין, בשדרות האדמו"ר מויז'ניץ, ברחוב אביעד ובשדרות שמעון סירוקה בקריית הרצוג, ועוד כהנה וכהנה, כשבנוסף לכך בשבועות הקרובים תיפתח גינה גדולה עם מתקני משחקים משוכללים ברחוב נויפלד בכמיליון שקלים ושלב א' בפינת החי בשכונת רמת אלחנן, בעלות כספית של שבעה מיליון שקלים, ובכל הפארקים והגינות אין עיריית בני ברק מחלקת כרטיסי כניסה לתושבי העיר בלבד, וזאת בניגוד לעמדה האנטי אנושית של עיריית גבעת שמואל".

הדובר הוסיף, כי בנוסף לכך, בחמישה בתי ספר ממלכתיים דתיים, ובהם הישיבה התיכונית העירונית, שתי אולפנות לבנות בקריית הרצוג, בי"ס "סגולה" ובי"ס "מוהליבר", חלק גדול מהתלמידים הינם תושבי העיר גבעת שמואל. בכל בתי ספר הללו, כשבחלקם המורים והצוותים הינם עובדי עירייה ומקבלים משכורות מקופתה, ישנם גם הוצאות כספיות ניכרות לעירייה כתחזוקה, מים, חשמל, אבטחה ועוד.

"עיריית גבעת שמואל המאפשרת כניסה לגינות רק לתושביה צריכה גם לקחת בחשבון את הוצאת תושביה הלומדים בבתי"ס בעיר בני ברק ולהכנסתם לבתי"ס בתחומי שיפוטה".

השארת תגובה