דרישה: להסדיר תחבורה מבני ברק לחוף שרתון

תושבי בני ברק דורשים לקיים קו תחבורה סדיר גם לחוף הנפרד בתל אביב, כמו שהיה בעבר וכמו שיש בעיר אלעד, בה יש שירותי תחבורה של משרד התחבורה גם לחוף הנפרד בהרצליה וגם לחוף הנפרד בת"א במחירים מוזלים

סוכת המציל חוף שרתון. צילום: כל הזמן
סוכת המציל חוף שרתון. צילום: כל הזמן
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

משרד התחבורה פרסם בימים אלו על שירותי תחבורה לחוף הנפרד בהרצליה, אלא שתושבי העיר דורשים לקיים קו תחבורה סדיר גם לחוף הנפרד בתל אביב וכמו שיש באלעד, בה יש שירותי תחבורה של משרד התחבורה גם לחוף הנפרד בהרצליה וגם לחוף הנפרד בתל אביב.

תושבי העיר טוענים כי במצב כיום, בו אין שובר גלים בחוף הנפרד בהרצליה אלא רק בחוף הנפרד בתל אביב, הילדים מעדיפים ליהנות בחוף הנפרד בתל אביב, ובפרט לאחר שרבנים חשובים וביניהם ראש ישבת דרכי משה הגאון רבי חיים שנקר, הוציאו בעבר מכתב בקשה לראשי העיר לסדר תחבורה ציבורית לחוף הנפרד בתל-אביב ובפרט לאחר שהוברר שתושבים רבים עושים דרכם לחוף הנפרד בתל אביב בתחבורה רגילה והדבר גורם לחילול ה' גדול.

ראוי לציין כי בעבר היו קווים סדירים גם לחוף הנפרד בהרצליה וגם לחוף הנפרד בתל אביב.

דובר עיריית בני ברק ר' אברהם טננבוים אומר ל'קו עיתונות': "מהנכון, להעמיד את הדברים והנתונים כמות שהם. ראשית, בשעת כתיבת המכתב טרם נסתיימו לביצוע כל ההידורים להכשרת חוף-הרחצה הנפרד להרצליה, בהתאם להוראת המרא דאתרא, ואחד הקשיים שעיריית הרצליה, שהינה בעלת החוף, מתוקף היותו בתחום שיפוטה, אינה מסכימה מסיבותיה היא, לכל הדרישות שמעלים הנציגים ההלכתיים בעניין, כמו עומק המחיצה ואורכה ועוד, ועל כך מתנהל מו"מ עמה. עיריית בני ברק עושה הכל שהתנאים ימולאו והחוף ייפתח בהקדם, כמובן, גם מההיבט הכשרותי, אך, כפי שהובהר, החוף אינו בבעלות עיריית בני ברק, אלא כשותפה במימון העבודות בחוף ולא כבעלת השליטה.

"בעקבות זאת, שטרם ניתן ההכשר לחוף הנפרד, אין העירייה יכולה לפרסם את זמני הנסיעה והתחנות לחוף-הרצליה, שכן פרסום כזה, מצידה, פירושו שהחוף כשר למהדרין, בניגוד למצב ברגע כתיבת המכתב. יחד עם זאת, הפרסום בשבוע שעבר על הפעלת תחבורה ציבורית לחוף היה מטעם חב' אפיקים, הזוכה במכרז לחוף מטעם משרד התחבורה ולא של העירייה. אשר לשובר רחצה: בחופי הרחצה בהרצליה, להוציא במקום בו פועלות יאכטות, אין שוברי רחצה באף אחד מהם, וזאת החלטתה של העירייה המקומית, בעלת החופים.

"בהקשר לתחבורה ציבורית לחוף שרתון בתל אביב: העירייה מלאת הערכה לרבנים שעוסקים בענייני ציבור, אף כי לעירייה אצלנו לא ידוע על כך, אך מי שמחליט בעירנו הם האישיים התורניים העוסקים בכך מקדמת דנא".

השארת תגובה