קריאה לתאגיד: הימנעו מחילולי שבת

תחרות זמר אירופאית שצפויה להתארח בירושלים, עומדת בלב מאבק חדש • לאחר שפניית נציגי העיריה לאנשי השידור הציבורי להימנע מחילולי שבת נענתה בהתעלמות, פונה יו"ר סיעת 'יהדות התורה' במכתב תחנונים

התאגיד כאן
התאגיד כאן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

העיר ירושלים צפויה לארח בשנה הקרובה תחרות זמר בינלאומית (האירוויזיון) שתביא לבירה אלפי תיירים וגם לחילול שבת המוני. על ארגון התחרות אחראי תאגיד השידור הציבורי הישראלי, שנפגש השבוע עם נציגי עיריית ירושלים על מנת להיערך לארגון האירוע. במהלך הפגישה דרשו נציגי העירייה כי האירוע לא יכלול חילולי שבת, אלא שבתאגיד השידור סירבו להתחייב וטענו כי הדבר תלוי בתאגיד השידור האירופי, הגוף המנהל את התחרות.

בעקבות הסירוב, שיגר יו"ר סיעת יהדות התורה, חה"מ יעקב הלפרין, מכתב למנכ"ל התאגיד אלדד קובלנץ וביקש ממנו להימנע מחילול שבת. "מפרסומים שונים עולה כי תאגיד השידור הציבורי החל להיערך לארגון תחרות הזמר האירופאית (האירוויזיון) בירושלים בשנה הבאה.
מלוחות הזמנים של האירוע בשנים עברו עולה כי האירוע כולל חזרה גנרלית בעיצומו של יום השבת, לבד ממאות אנשי צוות, מאבטחים ותקשורת, שיעסקו סביב האירוע בעיצומו של יום השבת. בירושלים, עיר הקודש והמקדש, חובה גדולה עלינו לשמור על קדושתה, כמאמר הפסוק על חומותייך ירושלים הפקדתי שומרים", ציין הלפרין במכתבו.

לאחר שציטט את דברי הנביא נחמיה, שנזף במחללי השבת כי בגינם נחרב בית ראשון, הוסיף הלפרין: "אבקש מכבודו לפעול בכל כוחו ומרצו למען קדושת השבת וירושלים ובזכות זה נזכה לגאולה השלמה העתידה בקרוב".

מוקדם יותר החודש פנה חבר המועצה יוחנן ויצמן לראש עיריית ירושלים: "אבקשך להודיע כבר כעת כי עיריית ירושלים לא תיתן את ידה להפרת סטטוס קוו חמורה שכזו ולא תאשר כל סיוע תקציבי ועירוני להיערכות לתחרות, כל עוד לא יציגו המארגנים בפני העירייה תכנית פעולה אחרת שאינה כרוכה בחילול שבת".

השארת תגובה