סיכום: 100 רבנים התכנסו בירושלים

כמאה רבני קהילות מחו"ל עלו ובאו השבוע לירושלים לכנס 'איחוד הרבנים הספרדים העולמי' השני, שעמד תחת הכותרת 'אתגרי רבני הקהילות בעולם', ביוזמת סיעת אוהבי ציון שבהסתדרות הציונית

רבני הקהילות הספרדיות התכנסו בירושלים, צילום יעקב כהן (17)
רבני הקהילות הספרדיות התכנסו בירושלים, צילום יעקב כהן (17)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תחילה הגיעו הרבנים לתפילה בציונו של מרן זצוק"ל ולאחמ"כ נערך מעמד הפתיחה במנהרות הכותל במעמד נשיא מועצת חכמי התורה מרן חכם שלום כהן, ובהשתתפות חבר מועצת חכמי התורה הגר"ש בעדני, הראש"ל הגר"י יוסף וכן אישי ציבור השר אריה דרעי. יו"ר קק"ל דני עטר, יו"ר איחוד הרבנים ח"כ יואב בן צור והמזכ"ל צבי חקק.

בסיום כנס הפתיחה שבו הרבנים אל מלון 'רמדה' שם התארחו בימי הכינוס. בערב נערך מושב בנושאי ברית מילה וגירות. לאחר מכן הוקרן לראשונה תיעוד מיוחד ונדיר מחייו של מרן רבינו זצ"ל, בהנחייתו של נכדו חביבו הרה"ג רבי יעקב ששון .

את יום שלישי פתחו הרבנים בתפילה בקברה של רחל אמנו, משם המשיכו לתפילה במערת המכפלה על קברי האבות ואחר כך הדרימו לנתיבות והשתטחו על ציונו של סידנא בבא סאלי זיע"א. שם דיבר בפניהם בנו האדמו"ר רבי ברוך אבוחצירא, בהמשך הגיעו הרבנים לחנוכת הספרייה הספרדית בראשות הגר"מ פרץ רב קהילת 'לב אליהו', את הסיור סיימו הרבנים בביקור מיוחד במפעל 'חסלט – עלי קטיף' .

עם תום הסיור בדרום, חזרו הרבנים לירושלים למושב שנפתח במשאו של חבר מועצת חכמי התורה הגר"מ מאיה. ח"כ הרב בן צור עמד בדבריו על החשיבות בחיזוק הכח של היהדות התורנית בתוך ההסתדרות, כדי שיוכלו לפעול ולחזק את היהדות והקהילות בתפוצות. נשיא הקונסטיטואר הצרפתי ר' יואל מרגי אמר כי אין סתירה בין חיזוק העלייה לארץ לבין חיזוק הקהילות, וכי כדי שיהיה מי שיעלה לארץ חייבים לחזק את היהדות בחו"ל ולמנוע את סכנת ההתבוללות וקרא לשיתוף פעולה בין היהדות בישראל ליהדות התפוצות.

המושב נחתם במשאו של הראש"ל הגר"י יוסף שהאריך בהדרכה פרטנית לרבני הקהילות על צורת ההנהגה הנכונה.

ביום רביעי בבוקר נערך מושב עם רבני ארץ ישראל הגר"א יוסף והגר"י דרעי רבה של באר שבע שחיזקו את הרבנים בפעילותם להעמדת היהדות על תילה. הכינוס נחתם בדברים של ח"כ לשעבר יגאל ביבי והרב אביעד אושרי שדיברו על הפעילות של סיעת אוהבי ציון בהסתדרות ועל הפעילות הנדרשת לקראת הבחירות להסתדרות לחיזוק הכח התורני

2 תגובות
  1. עליבות
    קוששו כמה רבנים מהגורן ומהיקב
    שרובם בין כך בארץ וד"ל
    לקחו אותם לבבא ברוך ומפעל חסלט . נבעך
    שום רב ראשי מחול או רב קהילה נחשב לא טרח להגיע ל"כנס החשוב"

  2. קצת הזוי ומבזה לדעתי. העיקר שיהיה כותרת?

השארת תגובה