המשטרה: להעמיד לדין את ראשי ארגון להב"ה

בחודשים האחרונים מנהלת היחידה לפשיעה לאומנית ביו"ש חקירה אינטנסיבית אודות הארגון, פעיליו ודפוסי הפעולה שלהם

בנצי גופשטיין ופעיליו. צילום: פייסבוק
בנצי גופשטיין ופעיליו. צילום: פייסבוק

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את בנצי גופשטיין יו"ר הארגון הקיצוני להב"ה (למניעת התבוללות בארץ הקודש), על רקע הסתה לגזענות. בנוסף, מעוניינת המשטרה להעמיד לדין עוד שני פעילים משורות הארגון בחשד להסתה, גזענות, ותקיפת ערבים.

בחודשים האחרונים מנהלת היחידה לפשיעה לאומנית ביו"ש חקירה אינטנסיבית אודות הארגון, פעיליו ודפוסי הפעולה שלהם. בתחילה החקירה היתה סמויה עד שבדצמבר האחרון עם מעצרם של יו"ר הארגון גופשטיין ותשעה מפעיליו היא הפכה לגלויה.

לקראת סוף שנת 2014 הועבר חומר החקירה לעיון פרקליטות מחוז ירושלים. ועתה, מפרסמת המשטרה את המלצתה, לאחר השלמות החקירה שנדרשו.

על פי גורמים במשטרה, חומר החקירה שהוביל להמלצה להעמיד לדין כולל פוסטים בפייסבוק, הודעות SMS והתכתבויות וואטסאפ בין חברי הארגון, שלטענת המשטרה היו בעלי אופי גזעני.בין היתר, התבקשו פעילי הארגון באותן הודעות לצאת אל השטח, במטרה לפעול בהתאם לרוח הארגון.

לכך יש להוסיף גם התבטאויות של ראשי הארגון בכלי התקשורת, שבהן נאמרו דברים בעלי אופי גזעני. כמו כן, מציינים במשטרה כי בפרסומים שונים נראה כי ברשות פעילי הארגון הקיצוני אגרופנים, שעל פי החשד היו מיועדים לתקיפה.

עוד מסר הגורם כי ישנה פעילות של כלל הגורמים להוציא את הארגון מחוץ לחוק, שכן במשטרה רואים בו גלגול של תנועת "כך" שהוכרזה ארגון טרור ב-1994.

כאמור, גופשטיין נעצר לפני כשלושה חודשים, יחד עם תשעה פעילים נוספים, בחשד לעבירות של הסתה וקריאות לביצוע פעולות אלימות וטרור על רקע גזעני. שבעה חשודים שוחררו בתום חקירה. גופשטיין עצמו ושני חשודים נוספים שוחררו למעצר בית.

בתגובה להחלטת המשטרה מסר גופשטיין כי "עצוב שהמשטרה, שמתייחסת בסלחנות למסיתים שונאי ישראל, מוצאת להעמיד לדין דווקא אותי, שנלחם בהתבוללות. אני מייצג את תורת ישראל שלימדה אותנו על חשיבות ההבדלה בין ישראל לעמים. אם יתקיים משפט בענייני, אהפוך אותו לדיון עקרוני (סביב השאלה) אם ההתנגדות להתבוללות היא גזענות או יהדות".

פרקליטו של גופשטיין, עורך הדין איתמר בן גביר, מסר בתגובה: "יש להצטער שהמשטרה ממשיכה לרדוף את מרשי למרות שהתקבלה בעניינו החלטה של בית משפט, שקבע שלא כל קריאה נגד התבוללות היא גזענות". לדבריו, "גופשטיין צריך לקבל צל"ש על פעילותו למען בנות ישראל. בחו"ל יש את הסוכנות היהודית שפועלת בתחום, ובישראל יש את גופשטיין ולהב"ה שעושים עבודת קודש".

השארת תגובה