בית שמש מתחברת לנתניה ועמנואל

החל מהשבוע קו נוסף יחל לפעול מהעיר בית שמש לנתניה ולהפך על ידי חברת מטרופולין • קו זה מצטרף לשורת קווים חדשים שהחלו לפעול לאחרונה בעיר, כשרק ביום שישי האחרון החל לפעול קו חדש לעמנואל

אוטובוס מטרופולין, אילוסטרציה
אוטובוס מטרופולין, אילוסטרציה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בית שמש מתחברת ליעדים נוספים: החל ממחר, יום שישי, יחל לפעול קו חדש שיחבר בין העיר בית שמש לנתניה – קו 624, שיופעל בסופי שבוע על ידי חברת מטרופולין, לרווחת ונוחות תושבי העיר.

ההחלטה להפעיל קו זה נעשתה לאחר שסגן רה"ע ויו"ר ועדת התחבורה שמואל גרינברג פעל בשיתוף עם משרד התחבורה, להכניס למכרז קווי התחבורה באשכול נתניה והשרון את קו זה, כאשר התכנון הוא כי בתחילה יפעל הקו רק בימי שישי ובמוצאי שבתות, בשני הכיוונים, ובהמשך לפי הצורך יתרחב פעילותו.

ביום שישי תהיה נסיעה אחת משני הכיוונים ואילו במוצאי שבת, מנתניה לבית שמש תהיה נסיעה אחת ובכיוון ההפוך, מבית שמש לנתניה, תהיינה שתי נסיעות. בוועדת התנועה אף עמלו על בנית מסלול הקו בבית שמש פנימה, על מנת שיהיה מהיר וזריז מחד ומאידך שיכלול נקודות גישה קרובות לכל שכונות העיר.

"בנתניה ישנן קהילות תורניות גדולות ואת בית החולים לניאדו. עם הזמן הגיעו לוועדת התנועה פניות רבות, על מנת להסדיר קו תחבורה ישיר. לשמחתי מצאתי במשרד התחבורה שותפים לרעיון ואכן השבוע יחל הקו החדש לפעול לשביעות רצון התושבים", אומר שמואל גרינברג.

קו זה מצטרף לשורת קווים חדשים שהחלו לפעול בשנים האחרונות, ליעדים השונים כמו קריית גת, ירוחם, אופקים ונתיבות, כשרק ביום שישי האחרון החל לפעול קו חדש מהעיר לעמנואל, שיפעל אף הוא במתכונת של סופי שבוע. הקו, שמספרו 391, מופעל על ידי חברת אפיקים ומתחיל את מסלולו מביתר עילית הסמוכה ויעבור דרך כביש 10, שבפאתי בית שמש, כשבתחנות שעל ציר כביש זה תתאפשר העלייה לתושבי בית שמש.

במידה ולאחר תקופה יוכח שיש ביקוש גבוה לקו החדש לעמנואל וממילא לכל עיר יהיה דרוש קו בפני עצמו, יהיה שני קווים נפרדים לכל עיר בפני עצמה. לדברי שמואל גרינברג: "בשנים האחרונות ישנה תנופה בעמנואל ומשכך הקשר בין עמנואל לבין בית שמש הולך ומתעצם, הגיעו בקשות ממשפחות רבות להפעיל קו תחבורה ישיר בין הערים ולכן פנינו למשרד התחבורה, על מנת להפעיל קו זה לרווחת נוסעי התחבורה הציבורית",

בוועדת התחבורה בעיריית בית שמש מבקשים לציין, כי בד בבד עם השקת הקווים החדשים, בימים אלו עמלים על הפעלת קווים חדשים מבית שמש לערים נוספות וזאת אודות לבקשות המגיעות לשולחן הועדה מתושבי העיר.

תגובה אחת
  1. למה אין קו תחבורה לקוממיות

השארת תגובה