אירופה: "השלכות להרס הכפר הבלתי חוקי"

חמש ממדינות אירופה שיגרו מסר לישראל בו הן מבהירות, כי הרס הכפר הבדואי הבלתי חוקי חאן אל-אחמר יגרור בעקבותיו השלכות על יחסי המדינות

חאן אל אחמר
חאן אל אחמר
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בצל פקיעת המועד שהעניק בג"צ למדינה להרוס את הכפר הבדואי הבלתי חוקי חאן אל-אחמר הממוקם בין כפר אדומים למישור אדומים כעשרה ק"מ ממזרח לירושלים.

ובעקבות הלחץ הפלסטיני בעולם שיגרו חמשת המדינות הגדולות באיחוד האירופי מסר לישראל ולפיו, אם ייהרס הכפר הבלתי חוקי הרי שהדבר לא יעבור ללא תגובה מצידם.

המדינות הן, גרמניה, צרפת, בריטניה, איטליה וספרד אשר נציגיהן נפגשו עם סגן היועץ לביטחון לאומי במשרד ראש הממשלה, עודד יוסף והתריעו בפניו כי מימוש פסיקת בית המשפט יגרור תגובות מצד מדינות רבות באירופה.

לטענתם, החשש הוא כי ישראל מתכוונת לבנות על חורבות הכפר התנחלות יהודית חדשה שעלולה לסכן בעתיד את הרצף הטריטוריאלי במדינה הפלסטינית העתידית.

במקביל, בית המשפט נעתר אמש למחאה הדיפלומטית שיזמו הפלסטינים נגד ישראל והוציא צו על תנאי להפסקת הריסת הכפר הפלסטיני הבלתי חוקי חאן אל אחמר השוכן כעשרה ק"מ ממזרח לירושלים.

יצוין כי בג"צ דחה לפני חודשים אחדים את עתירות ארגוני השמאל שביקשו להורות לממשלה שלא לבצע את ההרס המתוכנן וזאת על אף שלכל אחד מהמפונים הוענק קרקע חלופי טעם המדינה.

שופטת ביהמ"ש העליון ענת ברון קבעה כי הריסת הכפר לא תבוצע עד הגשת תשובת המדינה ב-11 ביולי בתגובה לעתירה שהוגשה הלילה על ידי עו"ד עלא מחאג'נה שמייצג את תושבי הכפר.

תגובה אחת
  1. אורובה, אתם בעצמכם כפר איסלמבאד, אז תתחילו ללמוד ערבית, ותתקדמן. Next

השארת תגובה