האופוזיציה: "נתניהו הצטרף למכחישי השואה"

על רקע ההבנות שהושגו בין ישראל לפולין בנושא ה'חוק הפולני' שעורר זעם רב בישראל ובעולם באופוזיציה מאשימים את נתניהו בכניעה ובהשפלת העם היהודי, "אינו ראוי לכהן עוד יום אחד בתפקידו"

נתניהו ופוטין במוזיאון היהודי, צילום לוי נאזרוב (54)
נתניהו ופוטין במוזיאון היהודי, צילום לוי נאזרוב (54)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

במפלגות האופוזיציה תוקפים בחריפות את ראש הממשלה נתניהו בגין ההסכם עם פולין שהושלם בימים האחרונים ושדבר תוכנו פורסם ביממה האחרונה.

חברת הכנסת לבני יצאה נגד רה"מ והאשימה אותו בזילות השואה, לדבריה, "החרפה שביצע נתניהו בזיכרון השואה על חשבון מדינת ישראל והעם היהודי כולו תיזכר לדיראון עולם".

"שוב התברר הפער בין נאומי נתניהו להסכמי הכניעה שלו. מי שמשתמש בשואה ללא הפסק – נתן תוקף מוסרי בשם העם היהודי לעיוות היסטורי מזעזע. אחרי הסיבוב הציני הפומבי של הפולנים, צריך להודיע מיידית על ביטול חד-צדדי של ההצהרה. הפולנים הוכיחו שהם רואים בנתניהו כלי למירוק עברם".

חבר הכנסת איציק שמולי, שיזם בכנסת חוק נגד החוק שחוקק בפולין, יצא אף הוא נגד המתווה עליו חתמו רה"מ ראש ממשלת פולין ואמר כי "כל שקר סופו להתגלות".

‫"ראש ממשלת מדינת היהודים שסחר בזכר השואה בגלל אינטרסים זרים לא ראוי להיות עוד יום אחד בתפקידו".

"‫העובדה שההצהרה בחתימתו משמשת כעת את גדולי מכחישי השואה באירופה בקמפיין שלהם הזויה ומעידה על התנהלותו העקומה והמבישה ששירתה את המכחישים במקום את הניצולים והנספים".

ואילו יו״ר מפלגת ״יש עתיד״, ח״כ יאיר לפיד אומר אמר, כי ״ההודעה שעליה חתם נתניהו עם ראש ממשלת פולין היא חרפה וביזוי שערורייתי של זכר הנספים ועליו להודיע שהוא מבטל אותה לאלתר. 200 אלף יהודים נרצחו בשואה בידי פולנים ונתניהו חותם על הצהרה שמנקה את הפולנים ומבזה את זכר הנספים״.

השארת תגובה