מופע קיץ או תעמולה פוליטית?

מופע קיץ חגיגי הפך לסערה מקומית, בשל טענות לתעמולה פוליטית בחלוקת כרטיסי הכניסה במשרדי העירייה • יו"ר ועדת הבחירות הוציא צו מניעה

רפי ברנז
רפי ברנז
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תושבי בת ים התבשרו השבוע על מופע קיץ ענק, בהשתתפות גדולי הזמר יובל טייב, חיים ישראל ובני פרידמן. היוזמה המצוינת הפכה עד מהרה לסערה פוליטית-מקומית, מאחר והתושבים הופנו לקבל את הכרטיסים בחדר 309 בבניין העירייה, הלא היא לשכת מקורבו ואיש אמונו של מ"מ ראש העיר רפי ברנז, מה שהעלה טענות לניסיון לקצור רווח פוליטי מפעילות עירונית.

הפעיל החברתי שמעון שמואלי הגיש עתירה דחופה בעניין לוועדת הבחירות המרכזית, בה טען כי "המשיבים ממשיכים לעשות שימוש אסור במשרדי העירייה לטובת קידומם בבחירות 2018".

יו"ר ועדת הבחירות האזורית, השופט עודד מודריק קיבל את הטענות והוציא צו מניעה זמני בו הוא אוסר על חלוקת כרטיסים במשרדי העירייה. "החל מקבלת צו זה, מסירת כרטיסים למופע לאדם כלשהו בתחום משרדי העירייה וחצריה תיחשב להפרת צו דנן. כל מי שיגיע לקבל את הכרטיסים ייענה בכך שקיים צו מניעה זה", כתב השופט.

השופט הוסיף כי "צו המניעה אינו דורש מן המשיבים לשנות את מודעת ההזמנה למופע לרבות מקום חלוקת הכרטיסים. אולם אם העירייה חפצה בכך שתושבי העיר לא יכתתו רגליהם לשווא למשרדי העירייה, עליהם לנקוט אמצעי ליידוע התושבים".

יצוין כי עד כה טרם הוגשו תגובות המשיבים לעתירה והיא ניתנה במעמד צד אחד "לאור רקעה ודחיפות עניין חלוקת הכרטיסים".

השארת תגובה