סקר: 81% טסו לחו"ל בחמש השנים האחרונות

עוד עולה מהסקר כי 40% טסו בין פעמיים ל4 פעמים • ההוצאה הממוצעת על חופשה בחו"ל היא כ-6,100 שקל לאדם וכ-25 אלף שקל למשפחה • נוסע מוציא בממוצע כ-2,900 שקל במזומן במטבע חוץ • וגם: 1 מתוך כל 7 נעקץ או מכיר מישהו שנפל קרבן להונאה כספית במהלך חופשה בחו"ל

אילוסטרציה: מטוס אל על בואינג 737
אילוסטרציה: מטוס אל על בואינג 737
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

81% מהציבור היהודי המתגורר בישראל טסו לחו"ל בחמש השנים האחרונות, כך עולה מסקר שנערך עבור חברת דואר ישראל באמצעות מכון המחקר "שילוב I2R", לקראת קמפיין מט"ח חדש שהחברה משיקה בימים אלה.

מהסקר שנערך באמצע חודש יוני 2018 בקרב 508 נשאלים מהמגזר היהודי במדגם ארצי, אקראי ומייצג, עולה עוד כי 12% מהנוסעים טסו פעם או פעמיים בשנה ו6% טסו בחמש השנים פעמיים בשנה ויותר (מעל 10 פעמים סה"כ). 86% מבני 50 ומעלה דיווחו שטסו לחו"ל, לעומת 75% מבני 18-29. 91% מבעלי הכנסה גבוהה מהממוצע אמרו שטסו לחו"ל בחמש השנים האחרונות, לעומת 70% מבעלי הכנסה נמוכה מהממוצע.

עוד עולה מהסקר, כי בציבור היהודי מוציאים בממוצע כ-6,100 שקל לאדם וכ-11 אלף שקל לזוג על חופשה בחו"ל, כולל טיסות, מלון ובזבוזים. מתוך סכום זה מוציא כל נוסע במזומן בחופשתו בחו"ל כ-2,900 שקל בממוצע במטבע חוץ וכ-4,300 שקל בממוצע לזוג. משפחה יהודית בת 5 נפשות ומעלה תצרוך נופש בחו"ל ב-25 אלף שקל בממוצע ותבזבז בחו"ל במזומן בממוצע 7,600 שקל למשפחה.

על פי נתוני הסקר, 1 מכל 7 נוסעים מקרה המגזר היהודי נעקצו או נתקלו במקרה של הונאה כספית בקרב חבריו ומשפחתו במהלך חופשה בחו"ל. בין מקרי העקיצה ניתן למנות גניבת כסף מזומן, מט"ח מזויף, גניבת כרטיס אשראי, גניבת חפצים אישיים והונאה בהזמנת מקום לינה.

21% מבני 18-29 דיווחו על עוקץ או הונאה כספית בה נתקלו בחו"ל הם או קרוביהם שנסעו עמם, לעומת כ-10% בקרב בני 30 ומעלה. ככל שהנשאלים הרבו לנסוע, כך דיווחו על יותר הונאות כספיות (17% בקרב הנוסעים 10 פעמים ויותר בחמש שנים האחרונות לעומת 10% בקרב הנוסעים פעם או פעמיים בחמש שנים, ו-5% לנוסעים פעם בשנה).

אבי בלו, מנהל בנק הדואר מסר "בשנה החולפת לצערנו נחשפנו למקרים בהם ישראלים נתפסו עם מט"ח מזויף, אותו רכשו במקומות לא בטוחים. ערב עונת הנסיעות לחו"ל ותחילת החופש הגדול, אנו רוצים להזהיר את הציבור מרכישת מט"ח במקומות מפוקפקים, שעלולה לפגום בהנאה בחופשה בחו"ל. אנו רואים גידול בביקושים להמרת מט"ח בסניפי בנק הדואר, המאפשרים קניה זולה, בטוחה וללא עמלות בכ-700 סניפים ברחבי הארץ.

"אנו מציעים לנוסעים לחו"ל גם כרטיסים נטענים בדולרים או אירו וליש"ט, אותם ניתן לטעון עד 20 אלף שקל, ולעשות בהם שימוש במאות אלפי בתי עסק ברחבי העולם, לרבות הוצאת כסף בכספומטים ולשלם בתחנות דלק. כך ניתן להגדיר מראש את ההוצאות הרצויות ולא לחרוג מהן במהלך השהיה בחו"ל. ניתן להשתמש בכרטיסים גם לנסיעות נוספות בתקופה של עד 5 שנים. הקמפיין הנוכחי ימשיך ויעודד את הציבור להמיר מט"ח בבנק הדואר, המציע רכישת מט"ח בטוחה וללא עמלה".

השארת תגובה