בשילוב כוחות: 'בד"צ חולון' יוצא לדרך

מיזם חדשני: כשרות מהדרין ש'מתלבשת' על כשרות הרבנות המקומית ומהדרת אותה • מאחורי המיזם: שיתוף פעולה של כל רבני העיר חולון # הפרטים המלאים

סיור דרעי בחולון, צילום יעקב כהן (19)
סיור דרעי בחולון, צילום יעקב כהן (19)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

למעלה ממאה רבני קהילות וראשי מוסדות, התכנסו בביתו של רב העיר חולון הגרא"י גור אריה, לכנס ייסוד מערכת כשרות חדשה בשם 'בד"צ חולון'. לדברי המארגנים, מדובר במיזם פורץ דרך של מערכת כשרות מהודרת מבלי שבעלי עסקים ידרשו לשלם תמורתה.

הרב גור אריה פתח בדברי תודה לגאון הרב חיים רבי שהצטרף למיזם. "רוב רבני העיר הינם תלמידי הגאון הרב חיים רבי, לא הסכמתי להקים את הבד"ץ לפני שקבלתי את אישור הצטרפותו למהלך" אמר הרב גור אריה.

לאחר שסקר את ההתקדמות התורנית בעיר בענייני ערוב, מקוואות, חופה וקידושין. הכריז הרב גור אריה על הקמת "בד"צ חולון" שיאגד סביבו את כל בתי העסק המעוניינים לשפר את רמת הכשרות למהדרין מבלי להתחייב להשקעה נוספת כלשהי.

הרעיון העומד בבסיסו של המיזם הוא, שכל משגיח כשרות של הרבנות יהפוך להיות משגיח הכשרות של הבד"ץ, כאשר בכל חנות יוגדר מראש מאיזה בד"ץ ירכשו המוצרים, שמו של הבד"ץ יצוין ליד חותמת הכשרות של "בד"ץ חולון" והמשגיח יפקח על כך. מה שיעניק לכל צרכן את הזכות ליהנות מהכשרות המועדפת עליו, כאשר הוא יודע ש"בד"ץ חולון" מפקח על רכישת המוצרים מאותה כשרות בלבד.

"גם היום משגיחי הכשרות של הרבנות הם משגיחי הכשרות של הבדצי"ם החיצוניים ללא תוספת שכר" ציין הרב גור אריה, "כך שרמתם התורנית והרוחנית של המשגיחים המקובלת על הבדצי"ם הגדולים, ודאי שמתאימה גם לנו כמי שמכירים אותם אישית וסומכים על מקצועיותם ויראת השמים שלם".

דברי סיום נאמרו ע"י יו"ר המועצה הדתית רבי עמוס ברנס, שעמד על שיתוף הפעולה הפורה בין הרבנים למועצה הדתית, וביקש את הערותיהם הבנות של הרבנים לו ולצוות המשרד, תוך התחייבות לשיפור בכל התחומים. "איני יכול להתחייב שנצליח להתגבר על כל תקלה, אולם נעשה הכל בכדי להצליח בכך".

יצוין כי זהו האירוע הראשון מסוגו בחולון בו השתתפו רבני הקהילות וראשי המוסדות מכל המגזרים והפלגים, מה שצוין ע"י הרבנים כתפנית פורצת דרך, וכגשר קפיצה לאיחוד מלא ע"י קיומם של כינוסים וועידות נוספות וקבועות שכאלה כבר בעתיד הקרוב ממש.

השארת תגובה