צמוד בביתר: הרשלר, הרשקופ ושמעיה ראש בראש

תומכי אגודה מפצלים את ההצבעה • ב'דגל' רושם יו"ר הסיעה יתרון ובש"ס מוביל עוביידי בפער קטן • ובאופוזיציה: המנצח הגדול הוא מנחם זיידה, כשאחריו ויסברג והולצמן

ביתר עילית
ביתר עילית
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כמידי שבוע, נמשך הפריימריז הגדול של 'קו עיתונות' ו'חדשות הסקופים' גם השבוע, כאשר עשרות אלפי המצביעים דירגו את חברי המועצה בעיר ביתר עילית. בשבוע הקרוב יעבור הפריימריז לאלעד.

כפי שניתן להבחין בשבועות הקודמים, ישנה פופולאריות יתירה לראשי הסיעות, נראה כי הסיבה לכך נעוצה בעובדה שבסקר משתתפים מצביעים מכל הארץ, ומטבע הדברים הם חשופים יותר לכותרות ולאמירות של ראשי הסיעות. מנתון זה גם ניתן להסיק כי ראש סיעה שלא מוביל בפער ניכר ובולט – מצבו בבעיה מבחינת ציבור המצביעים.

בשאלה הראשונה בחנו את נציגי אגודת ישראל בעיר, למעט ראש העיר מאיר רובינשטיין שאף הוא נמנה על חברי הסיעה. מהתוצאות עולה כי בנימין הרשלר מוביל עם 27% מהקולות (6,629 הצבעות), במקום השני עם 23% שהם 5,824 קולות יעקי הרשקופ, שדווקא בקרב הקהילה החב"דית הקטנה שהוא מייצג הפסיד השבוע את הבכורה לטובת מתחרהו.

בעריש שמעיה צמוד צמוד במקום השלישי עם 23% אף הוא, שמתורגמים במקרה שלו ל5,642 קול, המקום הרביעי ניתן למנדי שוורץ שזוכה ב-16% (4,011 קול) ואילו במקום האחרון ניצב אהרן אבלס עם 11% בלבד (2,793 מצביעים).

בשאלה השנייה נבחנו חברי מועצת העיר מטעם 'דגל', כשבביתר מדובר בסך הכל בשניים, יו"ר הסיעה יצחק רביץ שגרף כ-60% שהם 14,665 קול, ומשנהו יוסי שטרית שקיבל את כל השאר – 9,674 מצביעים.

בשאלה השלישית, האם נציג 'טוב' ישראל פכטר הוא אכן נציג טוב, הדעות חלוקות, אך בסופו של דבר צמודות, 50% סבורים שפכטר עושה עבודתו נאמנה ו-50% בחרו להשיב בשלילה.

בשאלה הרביעית נבחנו נציגי ש"ס המקומית, את הבכורה לקח יהודה עוביידי עם 8,484 מהקולות (36%), במקום השני זכה יצחק דוד כהן עם 8,183 קולות (35%) ובמקום השלישי חבר המועצה מיכאל נקי, שהסתפק ב-6,839 קול (29%).

בשאלה האחרונה ואולי המסקרנת מכולן בעיר כמו ביתר, התבקשו משתתפי הסקר לדרג את נציגי האופוזיציה המקומית, חברי סיעות למעננו וך'.

המנצח הגדול של שאלה זו הוא מנחם זיידה, מי שהוביל את מאבקי האופוזיציה בחמשת השנים האחרונות וזוכה לתגמול בדמות הכרה ציבורית של 47% (שהם 10,941 קול), את המקום השני קוטף חיים ויסברג עם 30% מהקולות (6,965 מצביעים) ובמקום האחרון האופוזיציונר אורי הולצמן, שהסתפק ב-22% מהקולות, שהם 5,145 מצביעים.

והשבוע הפריימריז הגדול של 'קו עיתונות' ו'חדשות הסקופים' עובר לעיר אלעד. בשאלה הראשונה תתבקשו לבחור מי מבין חברי המועצה של 'דגל התורה' בעיר הוא הטוב ביותר בעיניכם? האם זהו אברהם שטרן, אולי שמואל גרוסברד ושמא נציג בני התורה הספרדים משה ברדוגו.
בשאלה השנייה תתבקשו לבחור מי מבין חברי המועצה של 'אגודת ישראל' הוא הטוב בעיניכם, ובדומה לביתר, גם כאן השאלה אינה כוללת את ראש העיר ישראל פרוש, כך שתוכלו לבחור את חיים מאיר כץ או פיני גרוס.

בשאלה השלישית תתבקשו להחליט מי מבין חברי המועצה של ש"ס בעיר הוא הטוב ביותר לדעתכם, האם זהו יו"ר הסיעה וסגן ראש העיר צוריאל קריספל, או שמא אברהם עידן, ואולי אבי דיין שנבחר במסגרת רשימת ש"ס, תוכלו גם להצביע לחברי המועצה אסף אגבלה, אליהו קרעי ואברהם בורוכוב.

בשאלה הרביעית תבחרו בנציג הטוב ביותר של סיעת 'ישי', המייצגת את המגזר התימני בעיר, האם זהו ברק צברי או יובל גיאת, ובשאלה החמישית תתבקשו להחליט האם לדעתכם נציג הבית היהודי שי נתן הוא נציג טוב. הצביעו והשפיעו, ואת התשובות תפגשו כאן בשבוע הבא.

4 תגובות
 1. סקר זה נראה יותר אמין מהסקר שפרסם גבי אורן באתר ההזוי שלו בביתר.

  כאן רואים שהרשלר זכה למקום הראשון בניגוד לסקר שפרסם גבי אורן בבלוג שלו שבה הרשלר באופן תמוה זכה למקום האחרון מה שהעלה את ההסברות שתוצאות הסקר פוברקו לפי צרכיו של רובינשטיין.

  1. לנסות ולעזור ליקי לנצח בחב"ד ולנפח לו את האגו כדי שיכריז על ריצה לבד כדי לפגוע בזיידה.

  2. להרתיע את הרשלר מלהעיז לחלום להתמודד מול רובינשטיין.

 2. בנימין הרשלר הוא אכן הנציג הטוב ביותר בביתר

 3. הסקר באתר הנ"ל היה סקר אינטרנטי והביא דירוג של כמות הגלישה באינטרנט הלא מסונו – לפי קהילה
  במקום הראשון
  חב"ד
  קרלין
  זיידה
  טוב
  וכן הלאה
  ובמקום האחרון חסידי בואין

 4. יש לכם טעות, חיים וייסברג בקואליציה ולא באופוזיציה, יוצא אם כך שהוא קיבל יותר קולות מ כל הנציגים של שלומי אמונים.

השארת תגובה