בידים של 'דן': הסכם שכר לנהגים

במסגרת הסכם העקרונות שנחתם בין 'דן' להסתדרות סוכם כי שכר נהגי החברה יעמוד על 44 ש"ח לשעה

אוטובוס דן. צילום: אור ירוק
אוטובוס דן. צילום: אור ירוק
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הסכם עקרונות שנחתם בין ההסתדרות להנהלת דן וועד העובדים קובע כי השכר התחילי של כלל נהגי החברה יעמוד על 44 שקל לשעה כאשר בנוסף הוסכם על תוספת שכר אחוזית על כל שנת ותק, הצמדת השכר בחברה למגזר הציבורי והשוואת תנאי הפרישה של עובדי דור ג' לאלו של עובדי דור א'.

ההסכם בדן מצטרף לגל העלאות השכר לציבור נהגי התחבורה הציבורית אותו מובילה ההסתדרות, במסגרתו השכר התחילי בחברת מטרופולין הועלה אף הוא לאחרונה ל-44 שקל לשעה, ושכרם של נהגי אגד הועלה ל-43.5 שקל לשעה – עם התחייבות להעלאת שכר בגובה אחוז לאחר כל שנת ותק.

תוקף הסכם העקרונות שנחתם בדן הוא לחמש שנים (רטרואקטיבית מתחילת 2018) והוא קובע לראשונה בחברה טבלת שכר אחידה לכלל העובדים מכל הדורות, והחל מיום העבודה הראשון בחברה. הצדדים הסכימו כי השכר התחילי של נהגי דן יעמוד על 44 שקל לשעה, ובנוסף לכך כל נהג בעל ותק של חמש שנים בחברה יקבל חצי אחוז תוספת שכר לאחר כל שנת ותק שיצבור. הישג ייחודי נוסף בהסכם הוא הצמדת השכר בדן למגזר הציבורי, רטרואקטיבית מינואר 2018.

ההסכם כולל גם את השוואת תנאי הפרישה של עובדי דור ג' בחברה לאלו של עובדי דור א', והם יכללו בין היתר תנאי פרישה מיטיבים כגון מענק בגובה משכורת חודשית, תעודת נסיעה חופשית לנהג ולבני משפחתו ועוד.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, בירך על ההסכם ואמר כי "ענף התחבורה הציבורית עובר מהפכה לנגד עינינו ובזכות ההסתדרות, נמשכת העלאת הרף בתנאי העסקת העובדים. ההסכם זה הנו צעד נוסף שיעזור להגביר את האטרקטיביות של הענף ולשפר את איכות השירות והבטיחות לטובת כלל משתמשי התחבורה הציבורית בארץ. ההסתדרות שעושה לילות כימים למען צמצום הפערים בחברה הישראלית, תמשיך לפעול לשיפור מעמדם וביטחונם התעסוקתי של הנהגים".

מהנהלת חברת דן נמסר, כי "חברת דן המובילה את ענף התחבורה מזה כשבעים שנה שמחה לבשר כי לאחר מו״מ עם ההסתדרות וועד הנהגים השכירים בחברה, הושג הסכם שכר חדש במסגרתו יועלה שכר הבסיס ההתחלתי לכל נהגי החברה בהתאם לוותק הנהג בחברה כאשר שכר השעה ההתחלתי יעמוד על 44 שקל. כמו כן הוחלט וסוכם כי שכר הנהגים יעלה בכל שנה בהתאם לטבלה מוסכמת שתעודכן מדי שנה בהתבסס על ותק הנהג. יודגש כי תוספת זו בנוסף לתנאים הנלווים מהווה את הסכם השכר הטוב בענף".

השארת תגובה