לא רק למגורים: 'פינוי בינוי' לבית כנסת

חברת אחים דוניץ הרסה בניינים נוספים בפרויקט בינוי פינוי קרית האמנים במסגרתו נהרס בית כנסת שפעל באחד הבניינים – החברה משקיעה כ-3 מיליון שקלים בהקמת בית כנסת חדש

הריסה בקרית האמנים של חברת אחים דוניץ בראשלצ צילום Bee Productions
הריסה בקרית האמנים של חברת אחים דוניץ בראשלצ צילום Bee Productions
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חברת אחים דוניץ הרסה בניינים נוספים במסגרת פרויקט בינוי פינוי הענק "דוניץ בקרית האמנים" בראשל"צ. מדובר בהריסה השניה בפרויקט, במסגרתה ייהרסו 3 בנייני רכבת בני 3 קומות הכוללים 53 דירות. באחד הבניינים פעל בית כנסת בקומת הקרקע כבר מהקמת הבניין בשנות ה-60, ושירת לאורך השנים את כל תושבי שכונת סלע הוותיקה. רוב דיירי הבניינים הללו גרים זה מכבר במגדלים החדשים.

בית הכנסת החדש שמתוכנן להיבנות תוך שנתיים יהיה בשטח של כ-200 מ"ר וחברת אחים דוניץ תשקיע בו קרוב ל-3 מיליון שקל. בינתיים סייעה החברה למציאת פתרון זמני והשקיעה כסף רב בבניית בית כנסת חלופי זמני בבניין קיים בשכונה.

לדברי נסים אחיעזרא, מנכ"ל חברת אחים דוניץ "מדובר בפרויקט מורכב עם שלביות לא פשוטה מול גורמים רבים, על אחת כמה וכמה כשמדובר בנושא רגיש כמו בית כנסת. פעלנו בשיתוף פעולה הדוק מול רב בית הכנסת על מנת לסייע בפתרון לשביעות רצונם"

המודל של בינוי פינוי הוא בניית מגדל חדש ומודרני בתחילה, העברת הדיירים אליו ואז הריסת הבניינים הישנים. כך הדיירים מקבלים מפתח כנגד מפתח מבלי לעבור לדירות שכורות. קריית האמנים המוקם על ידי חברת אחים דוניץ בראשון לציון הוא אחד הפרויקטים הגדולים מסוג זה בארץ. מדובר בפינוי של חמישה בנייני רכבת וכ-15 בניינים נמוכים הכוללים 276 יח"ד שניבנו בשנות ה-50 וה-60 של המאה הקודמת עם גגות אסבסט, ללא מעלית ומקלטים וללא חניון תת קרקעי. במסגרת הפרויקט החברה מקימה כ-1400 יח"ד ב-14 מגדלים מפוארים בני 19-31 קומות, והכוללים בין היתר, חניונים תת קרקעיים מחסן לכל דירה, מרפסות שמש, גינה מעוצבת, לובי יוקרתי, שלוש מעליות חדישות ועוד.

השארת תגובה