פרוייקטים בטחוניים פורצי דרך פותחו ע"י חרדיות

2
2
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

תערוכה טכנולוגית בה הוצגו פרוייקטים הכוללים פתרונות לאתגרים ישראליים שהציבו החברות אינטל, רפאל, IBM, סטארטאפים וארגונים חברתיים נוספים, נערכה היום (ה') בעקבות הקאתון (אירוע שבו מתכנתים, אנשי טכנולוגיה ואנשי מוצר ותוכן מתכנסים יחד כדי לעבוד על פרויקטים טכנולוגיים בנושא כלשהו.) לבנות דתיות וחרדיות בלבד, שנערך לאחרונה בירושלים. בהאקתון יצרו הבנות פרוייקטים טכנולוגיים שהוערכו ע"י בכירים בתעשייה כפרוייקטים חדשניים ופורצי דרך.

בין הפרוייקטים שהוצגו בתערוכה, בלטו מספר פרוייקטים בטחוניים, בהם: תוכנה המנהלת אירוע רב נפגעים – מיון בשטח תחת לחץ, עיבוד תמונה לצרכי ביטחון – הגנה על גבולות המדינה. בנוסף הוצגו פרוייקטים הנוגעים לתחומים שונים, כמו: חדר בריחה לעוורים (שמתאים לכולם), תוכנה המקנה חינוך פיננסי לילדים חרדים, תוכנה המעודדת כושר לבעלי מוגבלויות ועוד.

הפרויקט שזכה במקום הראשון, עונה לבעיה אותה הציבה חברת אינטל: "לצערנו הרב אנחנו למודי ניסיון בכל הקשור לטיפול במקרים של אר"ן (אירוע רב נפגעים). אחד הקשיים באירועים כאלו הוא חוסר התקשורות בין המטפל בשטח למטפל בבי"ח." כאשר הפיתרון הוגדר מצד החברה בצורת "מערכת אשר תאפשר לבצע עדכון על פעולות טיפוליות שבוצעו בשטח ותשלח בזמן אמת את הפרטים על כל מטופל לבי"ח ע"מ שיוכלו לבצע את עבודתם בצורה טובה יותר לכשהמטופל יגיע."

את הפיתרון פיצחו הבנות באמצעות צמיד אלקטרוני. כאשר איש חירום נתקל בנפגע, הוא עונד לו צמיד שמקליט את השיחה ביניהם ומשגר אותה בצורת טקסט מפוענח לענן. איש הצוות שאחראי על שליחת הנפגעים לבתי החולים השונים מעודכן דרך הענן בכל מה שקורה בשטח עם הפצועים בזמן אמת. הטקסט גם מגיע לבית החולים, הרבה לפני שהפצוע עצמו מגיע לשם, כך שבית החולים יכול להיערך באופן הטוב ביותר לקליטת הפצועים.

הבנות שיישמו את הפיתרון הן תלמידות סמינר 'אופק' בירושלים, סמינר חרדי לבנות המשוייך לתנועת פועלי אגודת ישראל (פא"י) בו לומדות בנות השואפות ל"בית של תורה" שלומדות מקצוע כדי שיוכלו להרשות לעצמן מבחינה כלכלית לחיות עם בעל אברך.

"ההישגים המצויינים שמביאות איתן הבנות בסמינר שלנו, הם סמל למהות מוסדות החינוך של התנועה שערכיה נטועים עשרות שנים ביסודות של תורה שאינה סותרת התייחסות לכל תחומי החיים, ללא התפשרות על מצויינות", מציין בסיפוק חנוך ורדיגר, מנכ"ל תנועת פא"י, "מנהלת הסמינר חיה צ'סרק וד"ר שרה גנוט שעומדת בראש הצוות האקדמי, עושות עבודת קודש גדולה שאת תוצאותיה אנו רואים בשטח יום יום".

ההאקתון נערך ע"י מרכז האקדמי לב שמפעיל את מרכז היזמות לב-טק, בשיתוף עם רובע המדיה של JVP, הרשות לפיתוח ירושלים, JNext, וStartUp Nation Central.

השארת תגובה