פסגת ההגנה: ישראל יוון וקפריסין

שר הביטחון אביגדור ליברמן עם סיום מפגש ביטחוני משולש שקיים עם יוון וקפריסין, "הקיצוניות הגוברת ואיומי הטרור מחייבים שיתוף פעולה בין מדינות ידידות להשגת יציבות אזורית"

שיר הביטחון של ישראל יוון וקפריסין, צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
שיר הביטחון של ישראל יוון וקפריסין, צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אביגדור ליברמן קיים פגישת פסגה בם שרי ההגנה של מדינות יוון וקפריסין והצהיר כי שיתוף הפעולה בין המדינות חיוני דווקא לעת הזאת בו הרגישות הביטחונית באזור מורגשת במיוחד.

"הקיצוניות הגוברת ואיומי הטרור הם אתגר לכל מדינות הים התיכון המחייב שיתוף פעולה בין מדינות ידידות להשגת יציבות אזורית", כך ליברמן בתום המפגש.

"קפריסין, יוון וישראל נמצאות ביחסים קרובים וחמים, הנובעים מקרבה גיאוגרפית, ערכים ואתגרים משותפים. העמקת שיתוף הפעולה בין מערכות הביטחון שלנו היא מרכיב חשוב בקשרים בין המדינות ובשיתוף הפעולה המשולש בינינו".

יצוין, כי עוד קודם למפגש המשולש נפגש הבוקר שר הביטחון עם נשיא קפריסין, ניקוס אנסטסיאדיס. בנוסף קיימו משרדי הביטחון של ישראל, יוון וקפריסין ועידה ראשונה מסוגה של תעשיית ביטחוניות משלוש המדינות, שעסקה בהעמקת שיתופי הפעולה הצבאיים. "אני מרוצה במיוחד מהצמיחה המתמדת בשיתוף הפעולה הביטחוני בינינו. יש להמשיך ולפתח אותו. נמשיך לדון בכך בפגישתנו הקרובה בישראל", אמר ליברמן.

השארת תגובה