סמוטריץ' מאשים: "מנדלבליט מפחד מארגוני הנשים"

על רקע החלטת היועץ המשפטי לממשלה לצדד בעמדתו של ראש עיריית תל אביב, מאשים ח"כ בצלאל סמוטריץ' כי מנדלבליט חושש מנחת זרועם הארוכה של ארגוני הנשים

ככר רבין והחנוכיה
ככר רבין והחנוכיה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

על רקע הבהרת היועץ המשפטי לממשלה עו"ד אביחי מנדלבליט כי אין לאפשר לבית חב"ד לקיים בכיכר רבין אירוע בהפרדה, מאשים חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' את היועהמ"ש בקבלת החלטה שאיננה חפה משיקולים ענייניים.

"היועץ המשפטי לממשלה מפחד מנחת זרועם האלימה של ארגוני הנשים ולכן פועל בניגוד לחוק ולדמוקרטיה ולדעתי גם בניגוד להשקפתו המשפטית. ספרו לי עוד על ייעוץ משפטי מחייב. פניתי אליו הבוקר במכתב משפטי מנומק אבל הסיכוי שיהיה לו אומץ להתערב הוא אפסי".

במכתב ליועהמ"ש כתב מנדלבליט, כי החלטתו פוגעת פגיעה אנושה בזכותם של אנשים דתיים לחיות בהתאם לאמונתם והשקפת עולמם במרחב הציבורי.

"אבקשך להורות לאלתר לעיריית תל אביב כי האיסור הגורף שהיא מטילה על קיומם של אירועים בהפרדה מגדרית הינו בלתי חוקתי וכי אין בסמכותם למנוע את קיומו של אירוע "משיח בכיכר", שאישור לקיומו התקבל כדת וכדין מאת העירייה חודשים רבים קודם לכן."

בצל התנגדותה של עיריית תל אביב לקיום עצרת "משיח בכיכר" שיועדה להתקיים בעל ידי אנשי חב"ד בכיכר רבין במתכונת של הפרדה מלאה, מתברר כי העירייה הבהירה למארגנים, כי מלבד בכיכר רבין העירייה לא תתנגד לקיומה של העצרת בכל מתחם אחר בעיר.

בנצי פרישמן, ממארגני האירוע חושף כי בעירייה הבהירו לנו כי אין כל מניעה מצידה לקיומה של העצרת בכל מקום אחר בעיר גם לא בפארק הירקון. העירייה אף הציעה כך לדברי פרישמן, את פארק הירקון כתחליף.

פרישמן תוהה, "אם ההתנגדות לקיומה של העצרת עד כה היא עקרונית ומבוססת על טענות 'ערכיות' כאלו או אחרות כגון כבוד האשה והחלטות ממשלה, כיצד יתכן אם כן לקיים את העצרת בכל מקום אחר בתל אביב או בכל עיר אחרת"?!

"האם להשקפת עולמם של אנשי העירייה, קיומה של הפרדה מלאה בפארק הירקון או בכל מקום אחר מתקבלת על הדעת וזה בסדר, ורק אם היא מתקיימת בכיכר רבין מדובר בבעיה?" תוהה פרישמן.

לטענתו, "קיימנו אירוע דומה לפני כשנתיים והוא התרחש בשקט ולא התעוררו כל בעיות".

"גם כעת היה לנו סיכום עם העירייה ואף היו בידנו כלל האישורים הנדרשים המאפשרים את קיומו של האירוע, עד שהתעורר ה'בלאגן'".

"גברים ונשים מקבלים אצלנו מרחב שווה. נשים לא יעלו לנאום – אך אין נשים חרדיות שמעוניינות בכך. אנחנו נותנים לכל אחד את המקום שלו – כמו שהוא רוצה, מה שמכבד אותו. אם לא תהיה מחיצה, הרבה נשים לא ירצו להגיע". כך פרישמן.

השארת תגובה