רגבים: "לשמאל אוזן קשבת בממשל טראמפ"

על רקע החלטתו התמוהה של נתניהו להורות על דחיית הרס הבתים הפלסטיניים בסוסיא, מאשימים בתנועת 'רגבים', "אותנו בית המשפט היה זורק מכל המדרגות"

טראמפ ופוטין
טראמפ ופוטין
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

על רקע הוראתו התמוהה של ראש הממשלה ולפיה תתעכב יישום החלטת בית המשפט בנוגע להרס המבנים הלא חוקיים של פלסטינים על ידי סוסיא, מבהיר עו"ד בועז ארזי היועץ משפטי של תנועת 'רגבים' כי המדיניות לאורך כל הדרך היא של איפה ואיפה מוחלטים.

תנועת 'רגבים' מובילה מזה שנים את המאבק להרס המבנים הבלתי חוקיים בכפר הקדום, "אנחנו בעיצומה של עתירה דו צדדית שנייה בנושא המאחז הערבי. יש עתירה שלנו להריסה ועתירה של הערבים נגד ההריסה". מבהיר עו"ד ארזי את התמונה.

לדבריו, "יש עתירה מלפני כחמש שנים שנדחתה על סמך טענות של המדינה שאולי יסדירו את המקום, אבל בין לבין הבנייה במקום נמשכה ובית המשפט אמר שאת המבנים הללו צריך להרוס כי לא ניתן לבנות בזמן שיש עתירה וצריך להקפיא מצב. זו פגיעה בכבוד בית המשפט". כך בשיחה עם ערוץ 7.

על החלטת ראש הממשלה להיכנע ללחץ הבינלאומי ולהורות על עצירת ההרס אמר, כי "לצערינו גם תחת ממשל טראמפ, כך מסתבר, יש לארגוני השמאל אוזן קשבת בעיקר במחלקת המדינה האמריקנית".

מעבר לזה שכשנתניהו אומר שאולי הוא צריך להרפות אז הוא מוותר במקומות שלא צריך לוותר. הרי שהבנייה בנוואג'ה היא סמל. מדובר בבתים שאמורים היו להיהרס מזמן, מדובר באנשים שיש להם בתים ביאטה, אנשים שהוצעו להם בתים חלופיים באדמות מדינה, אבל הם לא עוזבים כי הם יודעים שהם מנהלים מאבק רחב יותר. כל הפסד בקרב משפיע על המלחמה כולה. צריך לנצח את הקרב הזה, כי אם זה לא יקרה הישוב סוסיא יוקף בבניה בלתי חוקית. רק בשבוע האחרון נוסף שם מבנה נוסף, ולדבר יכולות להיות השלכות ביטחוניות".

"נתניהו לא צריך לתת ידו להפרת חוק. אני מתפלא על בית המשפט שבסופו של דבר נותן יד בעצימת עיניים להפרת חוק. הוא נתן צו להקפאת הבנייה שם והם מפרים ובית המשפט מחליק להם. אם היינו עושים את זה היו מגלגלים אותנו מכל המדרגות והורסים את הבתים שלנו שלוש פעמים".

השארת תגובה