החרדים בפ"ת מתלבטים: פגישה גורלית בבית ראש הישיבה

זעזועים בפוליטיקה המקומית: ראש העיר נותר בודד במפלגתו ושחקן חזק נכנס לזירה הגוש הדתי נמצא בצומת דרכים בעקבות ההתפתחויות: פגישה גורלית במעונו של הגר"י רוזן

הרב יגאל רוזן | צילום: אלי קובין
הרב יגאל רוזן | צילום: אלי קובין
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הפגישה שנערכה בצהרי יום שני, אמורה הייתה להישאר הרחק מעיני התקשורת. אל מעונו של הגאון רבי יגאל רוזן, ראש ישיבת 'אור ישראל' והדמות התורנית המשפיעה בפתח תקווה, התכנסו 3 חברי מועצה מסיעות שונות. על הפרק: הקמת ציר פוליטי לקראת קבלת הכרעות במרוץ המתחמם לראשות העיר.
הפוליטיקה הפתח תקוואית חוותה באחרונה טלטלות עזות, שמעמידות את קברניטי הציבור החרדי בפני לבטים קשים. במרכז ההתרחשות עומדת עריקתה של אורנה דוידאי, סגנית ראש העיר, מספר 2 במפלגתו ויד ימינו של איציק ברוורמן, וחבירתה לסגן ראש העיר איתי שונשיין, שבאותו זמן הכריז על ריצתו לראשות העיר.
העריקה של דוידאי, הותירה את ראש העיר ברוורמן בודד במפלגתו, לאחר שחבר סיעתו איציק ישראל פרש ממנו לא מכבר. הדברים מצטרפים לחוסר הפופולאריות של ברוורמן ולתחושה גוברת בעיר של איבוד אחיזה בקרב מצביעיו. בתגובה לפרישת דוידאי וחבירתה אל שונשיין, הודיע להם ברוורמן על שלילת סמכויותיהם.
המתמודדים הבולטים כעת על הראשות הם איתי שונשיין, רמי גרינברג ואיציק ברוורמן. שם נוסף שמרחף בחלל הוא אורי אהד, מי שכיהן מספר חודשים כראש עיר והפסיד לברוורמן את הבחירות האחרונות בתום סיבוב שני. הסיבוב הוכרע בזכות קולות הדתיים והחרדים שהעבירו את תמיכתם מאהד לברוורמן. רשמית, אהד הכריז כי הפעם הוא רץ אך ורק למועצת העיר.
בפגישה בביתו של הרב רוזן, נכחו חברי המועצה אורי אהד, אליהו ברוכי ('דגל התורה') ואיציק דיעי (מ"מ ראש העיר ויו"ר 'הבית היהודי'). מטרת הפגישה הייתה לבחון מהלכים עתידיים, סוגיית התמיכה בראשות והקמת גוש דתי מורחב לאחר הבחירות.
ל'גוש הדתי' בפתח תקווה משקל סגולי שהוכיח יכולות לא מבוטלות, כאשר בשנים האחרונות, הלכו ש"ס, 'הבית היהודי' ו'יהדות התורה' כבלוק משותף בהחלטת התמיכה לראשות העיר ובכניסה לקואליציה, ותמיד הימרו על המועמד המנצח.
בקואליציה הנוכחית, מחזיקים החרדים בשותפות עם ברוורמן, אך לקראת הבחירות, כלל לא בטוח שהברית תשרוד. בשיחות סגורות, מביעים חברי המועצה אכזבה מהתנהלותו של ראש העיר ומיחסו לצרכיהם. לדבריהם, ראש העיר לא מכיר טובה על בחירתם בו והעבודה השוטפת נתקלת בקשיים רבים.
בימים האחרונים ולאור ריבוי המועמדים, מקיימים חברי המועצה הדתיים והחרדים שיחות אינטנסיביות, כאשר לפגישה בביתו של הרב רוזן ישנה השלכה קריטית על ההחלטה עם מי מהמועמדים, יבחר הגוש הדתי-חרדי ללכת.

תגובה אחת
  1. מה יש להם להפסיד שיתמכו בגרינברג, כי יש סחף של דתיים וחרדים לכיוונו

השארת תגובה