יהב צובר תאוצה, 'דגל' מחפשת חיבורים

מהלך דרמטי: מפלגת הצעירים הפופולארית חוברת למפלגתו של יונה יהב – ריצה בשיטת ה"ריצ-רץ" וסימון יורש עתידי ומה חיפש מנחם שפירא עם המתמודד ניר שובר?

מנחם שפירא, צילום סטודיו דוד זר (8)
מנחם שפירא, צילום סטודיו דוד זר (8)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ביום שלישי, חגג יונה יהב יום הולדת 74. החגיגה המרכזית נרשמה במסיבת עיתונאים, בה הוכרז רשמית על הקמת רשימה משותפת למפלגתו ולמפלגת הצעירים בראשות שי אבוחצירא. המהלך הנוכחי משנה את מפת הפוליטיקה החיפאית ומעמיד את מתנגדי יהב בפני אתגר קשה במיוחד.
שי אבוחצירא נכנס לפוליטיקה החיפאית לפני כעשור עם מפלגת 'יש עתיד צעירי חיפה'. בבחירות האחרונות זכה להישג נאה של 3 מנדטים. הוא נתפס כנציג הצעירים וכפנים הרעננות של ההנהגה החיפאית. באחרונה, שקל אבוחצירא להתמודד בעצמו על הראשות אך לבסוף נעתר להצעת יהב והשניים סיכמו על חיבור בין רשימותיהם ועל הכתרתו הלא רשמית של אבוחצירא כיורשו של יהב לקראת הקדנציה הבאה.
במסיבת העיתונאים, הציבו ראשי המפלגה החדשה את היעד לבחירות: 8 מנדטים. בהתחשב בכך שסיעתו של יהב מחזיקה כיום ב-4 מנדטים ואבוחצירא ב-3, נראה שהיעד לא מופרך.
בערב פסח, הודיע שר האוצר ויו"ר 'כולנו' על תמיכתו ביהב לראשות, אך טרם ברור האם מפלגתו תהיה חלק אינטגרלי מהרשימה. נכון לכעת, ברשימה החדשה נשמרו מקומות למפלגת 'כולנו', מבלי לאייש אותם. גם 'יש עתיד' הרשמית של יאיר לפיד לא הביעה עמדתה, כאשר להחלטת שתי המפלגות ישנה השלכה כלכלית של כספי מימון לקמפיין הבחירות.
וכך צפויה להיראות מפלגת יהב-אבוחצירא החדשה: מקום ראשון – יונה יהב, מקום שני – שי אבוחצירא, שלישי – חדווה אלמוג (סגניתו של יהב כיום) וכך בהתאמה ישולבו נציגי המפלגות "חיפה שלנו" של יהב ומפלגת הצעירים של אבוחצירא. כאשר במידה ו'כולנו' תחליט להשתלב ברשימה ישולבו נציגיה אף הם.
מי שרואה בעיניים כלות את התחזקותו של יהב, היא סיעת 'דגל התורה', שקידשה מלחמה נגד יהב ומפעילה את מיטב כוחותיה על מנת להחליף את שלטונו. אם עד התקופה האחרונה המתינו ב'דגל' להתגייסות 'מטאורים' חיצוניים ולכניסת מועמדים חדשים לזירה – ואף פנו למספר מועמדים מהזירה הארצית במטרה לשכנעם להתמודד מול יהב ולנסות להדיח אותו מתפקידו – הרי שלפי הנראה כעת, לא צפויים להגיע מועמדים חדשים והבחירות יתמקדו בין הפוליטיקאים המקומיים והמוכרים.
בימים האחרונים, נצפה יו"ר המחלקה המוניציפאלית של 'דגל התורה', מנחם שפירא, בחוצות חיפה, בין סבב פגישות בסוגיית הבחירות. בין היתר, נפגש שפירא עם המתמודדת עינת רותם קאליש, כשעל פי גורמים מעורים, הציע שפירא להעמיד לרשותה את המערך המפלגתי ואת הניסיון העשיר שלהם בניהול מטה בחירות. גם כאן, לסוגיית מימון הבחירות משקל רב.
בנוסף, נפגש מנחם שפירא עם ניר שובר, אושיית רשת ופעיל חברתי שהגיש מועמדות לראשות, אך נמצא רחוק מאד מהיעד עם שברי אחוזי תמיכה זעומים בסקרים.

תגובה אחת
  1. כל כך הרבה קשקושים בטור אחד. רואים שאתה לא חיפאי. יהב לא מתחזק אלא מתרסק וזה עוד נסיון שלו להתרומם שלא ממש מצליח. הוא שנוא בחיפה על כולם כי הרס את העיר

השארת תגובה