כאב ראש לש"ס: 'יחד' מתאחדת עם 'קול הלב'

המפלגה הספרדית-אשדודית הייתה כפסע מלסגור עם ש"ס, אך השבוע חתמה סופית על ריצה עם מפלגתו של אלי ישי מה הפוטנציאל ומי לא כלול בהסכם? וגם: סערת הקלטות חדשה של המתמודדת לראשות העיר

עיריית אשדוד
עיריית אשדוד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הפתעה: סיעות 'קול הלב' ו'יחד' חתמו השבוע על הסכם לפיו הסיעות יתאחדו וירוצו במשותף למועצת העיר בבחירות הקרובות. המהלך נחשב למפתיע בזירה המקומית, מאחר והערכות כולן דיברו על כניסתה של 'קול הלב' תחת חסותה של ש"ס בראשות אבי אמסלם.

סיעת 'קול הלב' נשלטת על ידי משפחת בן חמו ובמשך שנים ריכזה אליה קולות של ציבור ספרדי גדול בעיר שלא היה שבע רצון מתנועת ש"ס. בקדנציה הנוכחית, מחזיקה הסיעה בשני מנדטים, כאשר מי שהיה מספר 1 שלה, אבינועם שושן, פרש מהחיים הפוליטיים ופינה את המקום הבכיר לדוד בן חמו.

בתקופה האחרונה, בעקבות השינויים ב'קול הלב' ולאור חילופי הגברי בתנועת ש"ס – עם עזיבתו של היו"ר המיתולוגי עמרם כנפו והמעבר של אבי אמסלם לקדמת הבמה – נראה היה ש'קול הלב' בדרכה 'להתאדות' ולהתאחד עם ש"ס, אך המו"מ בין הסיעות עלה על שרטון וכעת, חוטפת ש"ס מכה כואבת בדמות מפלגה ספרדית חזקה שתתחרה מולה.

'יחד' מצידה מביאה נדוניה מכובדת של יותר מ-4,000 קולות שהצביעו באשדוד לרשימתה בכנסת, כך שהאיחוד עשוי להביא להישג נאה. יתירה מזו, גם קהילות קטנות שאינן מיוצגות כרצונן, כדוגמת דגל התורה או קהילת גרודנא של הפלג הירושלמי, עשויות לשקול מהלך של איחוד עם הסיעה החדשה ואולי לאתר בה הזדמנויות שחסומות בפניהן בסיעת 'יהדות התורה' בעיר.

מנגד, בתנועת ש"ס ממעיטים בערך כוחם של 'קול הלב' ו'יחד' באשדוד, כשהם מציגים נתונים, כמו; עזיבת אבינועם שושן את 'קול הלב' והצהרתו השבוע כי יתמוך בכל כוחו בלסרי ובאמסלם, פטירתו של הרב יורם אברג'ל זצ"ל ומעבר משפחות חסידיו מהעיר, כאלו שהיו בסיס כח גדול של 'יחד' בבחירות האחרונות ועוד.

גם בזירת התמיכה לראשות העיר, לא שוקטים אנשי 'יחד' על השמרים ובאחרונה קיימו מספר פגישות עם המתמודדת לראשות העיר הלן גלבר, כשהם בוחנים תמיכה במועמדותה.

ובתוך כך, השבוע פרצה בקול רעש גדול סערה מקומית, בעקבות פרסום הקלטות בהן צוטטה המתמודדת לראשות העיר, הלן גלבר, מעבירה ביקורת חריפה על הציבור החרדי. גלבר, המסתמנת כמתמודדת עיקרית מול ראש העיר לסרי, זקוקה לתמיכת החרדים ולאחר שש"ס הודעה רשמית על תמיכתה בלסרי, מפעילה את כובד משקלה על מנת לזכות בתמיכת 'אגודת ישראל'. במטה גלבר טוענים כי ההקלטות שפורסמו הינן מבושלות ומזויפות ולדבריהם, המשטרה מעורבת כבר בפרשה.

השארת תגובה