איראן מודה: "השתתפנו בפיגוע התאומים"

17 שנה אחרי: לראשונה חושף בכיר איראני, כי ארצו נטלה חלק פעיל בהכנות לקראת אירועי ה- 11בספטמבר – איראן סיפקה מקלט חופשי למחבלי אל קאעידה ולטייסים

מגדלי התאומים
מגדלי התאומים

בראיון ששודר לפני כשבוע בתקשורת האיראנית המקומית והופץ בימים האחרונים למערב, נצפה בכיר איראני בשם מוחמד ג’וואד לאריג’אני העומד בראש "מועצת זכויות האדם" של איראן, כי ארצו העניקה שירותי מקלט וסיוע למחבלי אל קאעידה שהתאבדו באמצעות המטוסים החטופים אל תוך מגדלי התאומים והפנטגון.

לדברי הבכיר, הרי ששרותי הביון האיראניים נטלו חלק פעיל בהכשרת החוטפים ובהסתרת עקבותיהם, "שרותי הביון של ארצנו ניהלו מעין מבצע חסוי בו העניקו למחבלים שרותים נדרשים במסגרת מה שכינו 'תחנת המעבר' בדרכם לארצות הברית".

לפי הדיווח, “אנשי אל-קאעידה דילגו לאורך פרק זמן שאינו מוגדר, בין סעודיה, אפגניסטן ואיראן ומעת לעת גם ביקרו גם במדינות נוספות, כאשר בכל פעם שהיה עליהם להיכנס לאיראן בדרך היבשה או האוויר, הייתה הבנה כי דרכוניהם לא יוחתמו.

בנוסף, נהגו המחבלים ועוזריהם להחליף נתיבי טיסה או מטוסים לעיתים תכופות כאשר לעיתים היו נוחתים בטהארן למשך שעה או שעתיים בלבד וממשיכים לעבר היעד הבא במטרה להסוות את עקבותיהם, כאשר המודיעין האיראני היה מעודכן בכל פרט ואף סייע בענין.

תגובה אחת
  1. למה טראמפ לא מטפל באירנים

השארת תגובה