חשיפה: "כובלים את צה"ל מול העפיפונים"

ליברמן: בימים הקרובים יימצא מענה הולם לטרור העפיפונים, דיווח: חילוקי דעות בין הדרג הצבאי לדרג המדיני בשאלת אופי התגובה נגד משגרי העפיפונים

עפיפוני תבערה עפיפוני תבערה
עפיפוני תבערה עפיפוני תבערה

על רקע הזעם בקרב אזרחי העוטף על אוזלת ידו של צה"ל במאבק מול טרור העפיפונים, מתברר כי בעוד צה"ל הגיש לדרג המדיני דרכי פעולה מול אותם חוליות הרי שהייעוץ המשפטי הוא שמעכב את מתן התגובה הצה"לית למכת הטרור החדשה.

בימים האחרונים דווח על חילוקי דעות בין הדרג המדיני לדרג הצבאי בשאלת דרכי ההתמודדות מול גל הטרור החדש, אלא שהערב בראיון לעורץ 20 גילה אוחנה כי הוא יודע "מידיעה", שגורמים משפטיים מונעים מצה"ל לפגוע באזרחים המשגרים את העפיפונים.

לדבריו, עד סוף השבוע התמונה תשתנה ויימצא פיתרון.

דברים ברוח זה השמיע הערב גם שר הביטחון אביגדור ליברמן שאמר כי בימים הקרובים צפויה עליית מדרגה בתגובות צה"ל נגד משגרי העפיפונים.

'הארץ' ציטט הבוקר "גורמים בכירים במערכת הביטחון" שהבהירו לאנשי הדרג המדיני כי לדעתם, הדרך להתמודד עם מפריחי עפיפוני ובלוני התבערה היא באמצעות תקיפת יעדים של חמאס, ולא על ידי פגיעה במפריחים עצמם.

תגובה אחת
  1. אין עוד מדינה אחת בעולם שבזמן המלחמה מחכה כמה חודשים להחלטת היועץ המשפטי על מנת לדעת, איך אפשר להגיב (אם בכלל…) לפעולות האויב.
    האם יש זכות קיום לטירוף המערכות המוחלט הזה?!

השארת תגובה