השמאל במכתב לעזה: "אויבים אבל שכנים"

"חמאס הוא משטר עריץ ואנחנו לא מצדיקים את ההתנהגות שלו, אך בסופו של דבר הוא הסמכות בעזה – יש להידבר עמו"

יחיא סינוואר
יחיא סינוואר

פעילי ארגון השמאל "קול אחר" פנו במכתב למנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר, בו הם מבקשים לדבר על ליבו ולגלות בפניו כי הם אינם אויביו כשפניהם לשלום ולאחווה בין הצדדים.

יצוין כי מכתב ברוח זה שלחו ראשי הארגון גם לראש הממשלה בנימין נתניהו.

"למר סינוואר ולמר הניה שלום רב".

"היינו אויבים וגם עכשיו אנחנו אויבים, אולם מצב זה יכול להשתנות ואף חייב להשתנות. הרי אנחנו גם שכנים" כך לשון המכתב כאשר כותביו מכוונים לדברים שהשמיע סינוואר בדבר כוונת הארגון להביא להשמדת ישראל.

הם ממשיכים, "האסון שנפל על שני העמים הוא לא אסון טבע. זהו אסון מעשה ידי אדם. אנחנו יצרנו אותו ואנחנו יכולים לשנות אותו".

"אנחנו קוראים: די לשנאה, די לנקמה, די להפגנת הכוח דרך רקטות, פצמ"רים, מנהרות ועפיפונים – אנחנו מבקשים לחיות לצד שכנינו בשלום ובשלווה".

יצוין כי בגרסת המכתב שנשלחה לראש הממשלה ביקשו כותביו מנתניהו לקבל החלטה בדבר הידברות עם חמאס. לדבריהם, "הממשלה פועלת לשכנע אותנו, הציבור הישראלי, ובעיקר את תושבי עוטף עזה, שהעזתים הם האויבים שלנו. אך אנחנו לא רואים אותם כאויב אלא כשכנים שלנו".

לדבריהם, "חמאס הוא משטר עריץ ואנחנו לא מצדיקים את ההתנהגות שלו, אך בסופו של דבר הוא הסמכות בעזה. בין אם אנחנו אוהבים את זה או לא. ולכן אנחנו צריכים למצוא את הדרך לדבר איתו".

3 תגובות
 1. בגידה במובנה הרחב וההיסטורי היא הפרת חובת האמונים של אדם לעמו, למולדתו ולמדינתו וסיועו לאויב במאבקו כנגד מדינת האם של הבוגד, בימי מלחמה או בעת עימות קשה בימי שלום (כדוגמת המלחמה הקרה), או בעת סכסוך מזוין ופעולות איבה שאינם בגדר מלחמה מלאה.

  הסיוע המהווה בגידה עשוי להיות בגילוי סודות צבאיים, סודות מדינה וסודות מדעיים, בהשתתפות בתעמולת האויב נגד מדינת האם, בעריקה לשורות האויב ולחימה במסגרת כוחותיו, ובשיתוף פעולה עם צבא כובש.

  המניעים לבגידה מגוונים: החל מהזדהות אידאולוגית עם השקפת עולמו של האויב, דרך בצע כסף וכלה ברגשות נקם על עוול אמיתי או מדומה וכן בתסביכי נפש.
  ציטוט מויקיפדיה
  ותחשבו על זה

 2. השמאל זה מחלת נפש של יהדות אירופה. ימח שמו וזכרו של היטלר שגרם להם טראומה נפשית.

 3. גם היטלר היה פעם שכן של היהודים, עד שהשמיד אותם. למזלנו, השמאל הישראלי היה אז עדיין בטיטול, אחרת היה כופה לא להילחם בהיטלר, אלא רק לדבר עם ״השכן״ הנחמד כל כך.
  ומה ההבדל? גם הנציזם הערבי אחוז בטירוף שנאת ישראל, גם הוא שולל כל דבר אנושי, גם הוא דורש להקריב את הכול על מזבח המולך שלו, גם הוא מעניש במוות מיידי כל חריגה מן השורה, וגם הוא דורש להשתלט על העולם דרך מלחמת עולם המכונה ג׳יהאד. אמין חוסייני, מייסד התנועה הפלסטינית ושותפו הקרוב של היטלר, ראה דמיון רב בין הנציזם לאיסלאם, ובצדק.
  ואילו יהודים עזרו להיטלר? אז הם נקראו ״קאפו״…

השארת תגובה