נכשלה פגישת גישור בין גבאי לפרץ

ח"כ עמיר פרץ שהפסיד לגבאי בהתמודדות על ראשות המפלגה מאיים לעתור לבית הדין של התנועה נגד גבאי

עמיר פרץ בסיור
עמיר פרץ בסיור

על רקע המחלוקת בין יושב ראש 'המחנה הציוני' אבי גבאי לחבר הכנסת עמיר פרץ בעקבות השינויים המבניים שמבקש גבאי לחולל בשורות המפלגה, נפגשו השניים הבוקר ל'פגישת גישור' שהסתיימה לה ללא תוצאות.

לפי הדיווח, בפגישה בין השניים ביקש פרץ מגבאי להודיע על ביטול הבחירות לוועידת המפלגה שעשויות להכריע על הרחבת סמכויות חברי המפלגה בדומה לחברי הוועידה, מהלך לו מתנגד פרץ נחרצות.

בסביבתו של פרץ מסרו, כי "נכשל הניסיון האחרון של ח"כ פרץ להגיע להבנות גבי להתנהלות הדמוקרטית במפלגה. גבאי נשאר בעמדתו לבטל את הבחירות לוועידה וכעת שוקלים את הצעדים הבאים כולל עתירה לבית משפט".

יצוין, כי במקביל הודיעו היום יו"ר סיעת העבודה בהסתדרות וקבוצת חברים בסיעה, כי בכוונתם לעתור למוסד לבירור עתירות של מפלגת העבודה, נגד יו"ר המפלגה אבי גבאי בדרישה למנוע קבלת החלטה לביטול הבחירות לוועידת המפלגה.

חבר הכנסת עמיר פרץ פנה באמצעות באי כוחו ליושב ראש המפלגה אבי גבאי ודרש ממנו לבדוק בפוליגרף את כלל המשתתפים בישיבת ההנהלה שהתכנסה אתמול ולעלות על עקבות המדליף שמטרתו היא אחת, סכסוך ופילוג בשורות המפלגה.

במכתב ששיגר פרץ נכתב, כי ״יש לבדוק בפוליגרף את כל הנוכחים בישיבת ההנהלה אתמול ולגלות מי הקליט והדליף כדי לפגוע במפלגה, לסכסך ולפלג. אני מוכן להיות ראשון״.

כזכור, אתמול דווח על חילופי מהלומות מילויים קשים שפרצו בין חבר הכנסת פרץ ליושב ראש גבאי לאחר שהראשון האשים את היו"ר בהובלת המפלגה אל עבר מספר חד ספרתי של מנדטים.

פרץ הואשם על ידי מקורבי גבאי בהדלפת הדברים לתקשורת וכעת פרץ שהכחיש את הדברים פונה לגבאי בדרישה שיפעיל את סמכותו במטרה להתחקות אחר עקבות המדליף.

"למען הבהרת הדברים והוצאת האמת לאור, יש לבצע לכל הנוכחים, לרבות לח״כ פרץ והיו״ר גבאי, בדיקת פוליגרף, על מנת לשים את העניין מאחורינו ולטובת עתיד המפלגה״. לשון המכתב החתום על ידי עו"ד עורך דינו.

השארת תגובה