מאות הפגינו באשדוד: סיגרו את שער הגיהנום

הערב, יום חמישי, כ-300 בני אדם השתתפו במצעד מחאה "סיגרו שער גיהנום" בעיר אשדוד אשר יזם ארגון "ישראל נגד משלוחים חיים", ארגון המוביל את המאבק נגד המשלוחים החיים לישראל מזה 4 שנים

עגלים באוניה, צילום: ישראל נגד משלוחים חיים
עגלים באוניה, צילום: ישראל נגד משלוחים חיים

הייתה זו יריית הפתיחה של מאבק ממוקד במטרה להניע את ראש העיר, (יחיאל לסרי) ומנכ"ל נמל אשדוד (יצחק בלומנטל) לדרוש את ביטול המשלוחים החיים.

מדובר בפרקטיקה אכזרית במיוחד אשר מביאה לארץ עגלים וכבשים בני כמה שבועות בלבד כדי להישחט בישראל ולהיות מוגשים כ"בשר טרי" לשולחנו של הצרכן הישראלי.

כ-60 אוניות מסע ועליהן מיליונים של בעלי חיים גוססים הגיעו לעיר אשדוד רק בארבעת החודשים הראשונים של שנת 2018. עליה של כ-320% משנת 2014 ועליה של 72% מאותה תקופה שנה שעברה.

הכבשים והעגלים אשר מגיעים מכל רחבי העולם (פורטוגל, רומניה ועוד) משולחים מנמל אשדוד לכל רחבי הארץ ואף לרשות הפלסטינית, שם אין שום פיקוח וטרינארי עליהם: לא בתחום של צער בעלי חיים ולא בתחום התברואתי.

מידת הסבל שעובר על בעלי החיים כבר עוררה דיון ציבורי רב בעבר כשווטרינארית אשר עבדה בתעשייה סיפרה בכנסת אודות מידת הסבל והאכזריות כלפי בעלי החיים. "חלק ניכר מבעלי החיים לא רק שלא שורדים את המסע בן מאות הימים אלא מגיעים גוססים כתוצאה מהתייבשות, חנק מהצרכים של עצמם שמגיעים עד לראשיהם ועד לבישול הפנימי של איברי גופם הפנימיים, בעודם בחיים, כתוצאה מהטמפרטורות הגבוהות אשר נוצרות באוניות", דווחה ד"רסימפסון.

"אלו שלא שרדו את המסע יזרקו אל לב ים בעודם גוססים ולא פעם אנחנו מוצאים אותם צפים על פני חופי הים שלנו, לעיניהם המשתהות של ילדינו בחוף הים. ומה עונים לילד שרואה פרה מתה בים? אני אישית מתביישת לענות", אומרת ענת רפואה, דוברת ארגון "ישראל נגד משלוחים חיים" אשדר מובילה את המאבק מזה 4 שנים.

השארת תגובה