כחלון: "לא קונה את שביתת הרעב"

שר האוצר התייחס לשביתת הרעב בה פתח ח"כ יהודה גליק במחאה על אי העלאת מס על סיגריות, "אני מצטער על המהלך שלו. יש לנו מדיניות ברורה שלא מעלים מיסים"

כחלון, צילום פישל רוזנפלד
כחלון, צילום פישל רוזנפלד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שר האוצר משה כחלון התייחס לשביתת הרעב עליה הכריז בתחילת השבוע, חבר הכנסת יהודה גליק במחאה על התנגדות להצעת החוק שגיבש, העלאת המס על סיגריות.

כחלון אמר, כי הוא מצטער על הצעד הקיצוני בו בחר גליק לנקוט, אך אם ייענה לבקשתו הרי שיפעל נגד המדיניות שלו עצמו. "אני מצטער על המהלך שלו. יש לנו מדיניות ברורה שלא מעלים מיסים. מס על סיגריות זה מס רגרסיבי שפוגע בדר"כ בצעירים ובחלשים". כך שר האוצר.

כחלון דחה את האשמה של גליק ולפיה מידי שנה מתים בישראל 8,000 בני אדם כתוצאה מעישון סיגריות ואמר, "אני לא מקבל את הנתונים, כי גם הדלק מזהם וגם הזיהומים בבתי החולים גורמים למוות, אי אפשר לשבות רעב על כל דבר שמזהם או גורם לתחלואה".

על האפשרות שיישב עם יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי באותה הקואליציה, השיב השר כחלון: "מההיכרות שלי איתו הוא איש שמאל מאוד רדיקלי, מאוד קיצוני. קשה לי להאמין כאיש המחנה הלאומי שאנחנו נשב יחד ובזה אמרתי הכל".

כשנשאל האם לא ידע שהוא איש שמאל כשגייס אותו למפלגת 'כולנו', השיב: "לא, היו שיחות לאחר מכן, הסתבר שיש לו דעות מסוימות וזה בסדר גמור, זה לגיטמי. שמאל זו לא מילה גסה".

כחלון התייחס למתווה 'חוק הגיוס' של ליברמן והבהיר, כי אין בכוונת 'כולנו' לפרק את הממשלה בשל כך, "אנחנו מאמינים במתווה ולא נלך על זה לבחירות. אין סיבה". הוא העריך, כי "החוק יעבור וייתן מענה לבעיות של שני הצדדים".

כחלון התייחס למתיחות בתוך המפלגה עם שר השיכון יואב גלנט שההערכה לגביו היא כי בבחירות הקרובות ימצא עצמו בשורות הליכוד, "כשיגיע הזמן, נחליט מי יהיה ברשימה שלנו".

השארת תגובה