בכנסת: "על הפרקליטות לערוך חשבון נפש"

בכנסת נערך דיון על תחקיר 'עובדה' שהתפרסם לפני כשנתיים בו עלה כי פעיל השמאל עזרא נאווי הסגיר לרשות אזרחים שמכרו קרקעות ליהודים ועל העובדה שעד כה לא נרשמה כל התקדמות

עזרא נאווי. צילום: ויקיפדיה
עזרא נאווי. צילום: ויקיפדיה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שרת המשפטים נשאה דברים בכנסת בדיון שעסק בתחקיר 'עד כאן' על פעיל השמאל הרדיקלי עזרא נאווי שהסגיר לרשות הפלסטינית את זהותם של פלסטינים שמכרו קרקעות ליהודים בידיעה שיאונה להם רע ויקפחו את חייהם במנת ייסורים גדושה במרתפי הכלא העזתי.

שרת המשפטים התייחסה לתחקיר ואמרה, כי "עזרא נאווי ודומיו הם אנשים המעוררים שאט נפש וראויים לכל גינוי. טוב עשה הארגון כאן וצוות התוכנית עובדה כאשר חשפו את התנהלותם של האנשים שהחברה חייבת להוקיעם".

היא קראה למחוקקים למקד את ההגדרה המשפטית לעולם המעשים הנפשע של נאווי שכן בהגדרה הנוכחית קשה יהיה להאשימו בדבר.

בדיון נשאו דברים גם חבר הכנסת סמוטריץ' ופורר שיזמו את הדיון המיוחד, ח"כ סמוטריץ' אמר, כי "מוכרי קרקעות נמסרו על ידי חבורת הבוגדים הזאת אל הרשות הפלסטינית – הם נעצרו, עונו, הוכו קשות וממתין להם גזר דין מוות גזעני מאותה רשות, שיש מי שמתיימר עוד לדבר איתה כאן במדינת ישראל".

חברי הכנסת סמוטריץ' ופורר שיזמו את הדיון, קבלו על הסחבת המתמשכת של חוקרי המשטרה בתיק ואמרו כי על אף שהוגשו לפרקליטות כל ההוכחות והתיעודים, למרות זאת – לא נעשה דבר עם נאווי". "איך שהתפרסם תחקיר בתוכנית עובדה והעניין עלה לכותרות, פתאום מצאו במשטרה את הזמן לעצור ולחקור".

"בחלוף שנה נתבשרנו שכתב האישום שהולך להיות מוגש כנגד אותו בוגד, עזרא נאווי, מדבר על כלום שבכלום שבכלום – סוג של קשר או מגע עם סוכן זר – אבל לעובדה שהאיש הזה מסר לא פעם ולא פעמיים שמות והסגיר מוכרי קרקעות אל הרשות הפלסטינית מתוך ידיעה ברורה של מה שמחכה להם, לא נותר זכר בכתב האישום. זה דבר שהוא בלתי מתקבל על הדעת".

מארגון עד-כאן נמסר בתגובה כי "שיתופי פעולה בין ארגוני שמאל קיצוני ישראלי ובין הביטחון הפלסטיני הפכו להיות דבר שבשגרה. תופעה הזויה זו מביאה רק מוות ועינויים לאזור ובוודאי שלא זכויות אדם. למרות זאת, פרקליטות המדינה בוחרת להתייחס לדברים בסלחנות. מנגד, ובאופן מתבקש, חברי הכנסת מציפים את התנהלותה המתמיהה של פרקליטות המדינה לאורך כל התיק העוסק בתופעה זו".

"לא ברור מדוע הפרקליטות נוהגת בכפפות של משי ובגרירת רגליים כלפי חוליה רצחנית ואנטישמית שהובילה לעינויים ורצח של אנשים רק כי חשבו למכור אדמה ליהודים, תוך שיתוף פעולה עם הביטחון המסכל הפלסטיני. האם ייתכן שהשימוש בכסות של 'ארגון זכויות אדם' מזכה את חברי החוליה בחסינות מול גורמי החוק?", אמרו בארגון עד-כאן.

השארת תגובה