אלשיך מציג: "ייצוג הולם במשטרה לכל מגזר"

לדברי מפכ"ל המשטרה, "העובדה שכל האוכלוסייה מקבלת ייצוג הולם במשטרה, היא תנאי לאמון הציבור בה" – "החיבור לקהילה ימשיך להיות 'מכפיל כוח' של עבודת המשטרה"

השוטר 2016
השוטר 2016
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך נשא הבוקר דברים בכנס שרי ביטחון הפנים המתקיים בירושלים והתייחס ליעדים שהציב לעצמו עם כניסתו לתפקיד המפכ"ל לפני כשלוש שנים.

אלשיך נשא דברים בכנס שרי הפנים הבינלאומי שיזם השר גלעד ארדן והציג בפני הנוכחים, את מורכבות השיטור הישראלי לעומת מקבילותיה ברחבי העולם, "משטרת ישראל אינה מבצעת רק פעולות של שיטור קלאסי ואכיפת חוק, אלא מופקדת גם על ביטחון הציבור מכוח החוק. בעבר, כאשר האיומים הביטחוניים היו בעיקר במלחמות שניהלו צבאות בגבולות המדינה, האחריות של המשטרה בהקשר הביטחוני הייתה מוגבלת. שינויים משמעותיים שחלו בעשורים האחרונים בישראל, הפכו את העורף לחזית והציבו בפנינו אתגרים ואיומים שונים. כך הנטל הביטחוני עבר בהדרגה לכתפיה של משטרת ישראל".

"אנו מודעים לכך כי אכיפה ניתן לייצר על ידי ״כפייה מלמעלה", אולם משטרת ישראל הציבה לעצמה מטרה לשפר את נורמות הציות לחוק בכל אחד מהמגזרים השונים ע"י שותפויות וחיבור לקהילה. בתוך מורכבות המשימות המוטלות על המשטרה, אנו עוסקים גם בשיפור מקצועי ונורמטיבי של השוטרים שלנו. באמצעות גיוס איכותי ושילוב כל הקהילות השונות מאוכלוסיית ישראל לשורות המשטרה".

"אנחנו שואפים לבנות כוח משטרה אפילו טוב עוד יותר, במטרה להתמודד בהצלחה עם האתגרים השונים. האתגר הרב – תרבותי הוא בהחלט אחד האתגרים המורכבים ביותר של משטרת ישראל, אבל הוא גם זה הנותן לנו את הסיפוק הגדול ביותר. העובדה שכל האוכלוסייה מקבלת ייצוג הולם במשטרה, היא תנאי לאמון הציבור בה. משטרת ישראל תמשיך להיות מחויבת לספק שירות לכל אזרח במדינת ישראל, החיבור לקהילה ימשיך להיות "מכפיל כוח" של עבודת המשטרה ואמון הציבור ימשיך להיות תנאי הכרחי ליכולת שלנו לספק שירותי משטרה מיטביים לאוכלוסיות השונות".

"אין לי ספק כי שיתוף הפעולה העולמי בין כוחות המשטרה במונחים של ידע, ולא רק שיתוף מידע ושיתוף פעולה מבצעי או מודיעיני, יעזרו לכל כוחות המשטרה באשר הם ללמוד מן ההצלחות והכישלונות של עמיתיהם ברחבי העולם. מכאן חשיבותו של הכנס הזה ,המתקיים ביוזמת השר לבט"פ ומפגיש אותנו יחד עם עמיתים בינלאומיים אשר חולקים את אותם ערכים ואני מאמין שגם אתגרים דומים".

הדברים נאמרו כאמור, בכנס שרי בטחון פנים מכל העולם שנערך בירושלים ביוזמת השר לביטחון פנים גלעד ארדן.

השארת תגובה