מסתמן: ח"כ אמסלם יעמוד בראש וועדת הגיוס

חבר הכנסת שהתפטר מתפקיד יו"ר הקואליציה בצל חקירותיו היה אמור לעמוד בראש הוועדה לאישור חוק הגיוס • החרדים הביעו התנגדות ומסתמן כי ח"כ אמסלם ימונה לעמוד בראש הוועדה

אמסלם. צילום: מתוך הטוויטר
אמסלם. צילום: מתוך הטוויטר

הקואליציה תקים ועדה מיוחדת בכנסת, לאישור חוק הגיוס החדש. ל"ישראל היום" נודע כי בראש הועדה המיוחדת יעמוד ככל הנראה ח"כ דוד ביטן, יו"ר הקואליציה לשעבר, שהוריד פרופיל בחודשים האחרונים ולא עסק בפוליטיקה באופן משמעותי מאז החקירות שנפתחו נגדו.
חוק הגיוס החדש, צריך לעבור את אישור המליאה בקריאה סופית בתוך פחות משבוע, בתום שלושת השבועות הנדרשים לתזכיר החוק שהונח אתמול בטרם ניתן יהיה להניחו על שולחן הכנסת.

ח"כ ביטן, שהחל את הקדנציה הנוכחית כיו"ר הקואליציה והיה אחד האנשים החזקים והמשפיעים בממשלה, נאלץ לעזוב את תפקידו ולמעשה, את הפעילות הפוליטית בעקבות החקירות שנפתחו נגדו.
בעקבות הפרסום החברי הסיעות החרדיות דורשים שאמסלם, ולא דוד ביטן, יעמוד בראשות הועדה לחוק הגיוס.

"הבוקר ביקשתי מראש הממשלה לשחרר אותי מתפקידי כיו"ר הקואליציה, זאת בשל העובדה שהמצב הקיים מקשה על תפקודי ואינני רוצה לפגוע בעבודתה ובתפקודה של הקואליציה", ציין ביטן בהודעה לתקשורת. הוא הודה"למקורבו, ראש הממשלה נתניהו "על האמון והתמיכה לאורך כל הדרך", וציין: "אמשיך לכהן בכבוד רב כח״כ מטעם סיעת הליכוד ואעשה כל שביכולתי להמשיך ולייצג ציבור שלם שנתן בי אמון".
הוועדה שבחנה את סוגיית גיוס החרדים המליצה, בין השאר: קביעת יעדי גיוס חדשים לצה"ל ולשירות הלאומי, העלאה שנתית הדרגתית במספר המשרתים, סנקציות כלכליות משמעותיות על אי-עמידה ביעדי הגיוס וקידום הטבות ותגמולים לכלל המשרתים. ההמלצות אינן כוללות עיצומים פליליים נגד מי שלא ייתגייס.

ל"כל הזמן" נודע כי ההחלטה נפלה כמעט באופן סופי וח"כ אמסלם הוא שיעמוד בראש הוועדה החדשה.