איומים חדשים בביתר עילית: פאשקווילים

לאחר שהודו בבית המשפט כי לא העבירו את כספי משרד החינוך למוסדות החינוך המיוחד, מצאו דרך חדשה להלך אימים על ההורים המצפים לכספיהם

כאן לומדים תלמידי החינוך המיוחד
כאן לומדים תלמידי החינוך המיוחד

עיריית ביתר עילית הודתה בבית המשפט כי קיבלה ממשרד החינוך כספים עבור החינוך המיוחד, כספים שטרם העבירה למוסדות המיועדים.

לאחרונה התפרסמו הקלטות של בכירים בעיריה המדברים על לב מנהלי המוסדות איך להוציא במרמה כספים נוספים ממשרד החינוך – עוד טרם הועבר אליהם הכספים המגיעים להם ושנמסרו ממשרד החינוך.

הורים שילדיהם לומדים בתת תנאים בשל התקציבים שמעכבת העיריה שלא על פי דין, פנו לבג"צ בעתירה נגד העיריה ומשרד החינוך בכדי לאתר את הכספים.

עוד טרם הדיון הודתה העיריה כי קיבלה את הכספים וכי היא זו שמעכבת אותם מהילדים להם יועדו הכספים, הדיון בבג"צ התייתר מאחר והסוגיא הפכה לתביעה בין הילדים ו/או בית הספר מול העיריה.

מאחר ובית הספר ומנהליו התקשו לעמוד במצב בו הם תובעים את העיריה בערכאות, הרי שעל אף גערת שופטי בג"צ, לא פנתה הנהלת בית הספר לבית המשפט.

אלא שהורים הדואגים לרווחת ילדיהם, תובעים את הכספים המגיעים להם בזכות ואשר שולמו עבורם זה מכבר.

מהמתרחש אמש ברחובות ביתר עילית, עולה הרושם כי יש מי שמבין כי פסק הדין כבר ידוע מראש וכפי הנראה הוא מתכוון לנסות למנוע את רוע הגזירה בכל מחיר כולל דריסת החוק בראש כל חוצות ברגל גסה.

פאשקווילים עוצבו והופצו אמש, נגד הנהלת בתי הספר, אולי בנסיון להפעיל עליהם לחץ למנוע מילדים התובעים את כספם שלהם להגיע ללימודים. אולי בנסיון לגרום למנהלים למצוא פתרונות כלכליים שירגיעו את התובעים וימנעו את התביעה.

כך או כך, נראה כי בעיריית ביתר עילית, אף שהודו כי קיבלו את הכספים – אין בכוונתם להעבירם לידי אלו שעבורם הועברו הכספים.

השארת תגובה