ראש אמ"ן מתריע: איראן מתבססת בסוריה

"כבר אין יותר איום ממשי על חייו של הנשיא אסד, רוב הטרוריסטים כבר נמוגו, אז מדוע האיראנים מתעקשים להישאר בסוריה? אם הם באו רק לעזור למשטר אז שילכו הביתה"

כוחות המורדים בסוריה
כוחות המורדים בסוריה

ראש אגף המודיעין בצה"ל, האלוף תמיר היימן מתריע מפני מאמציה של איראן לשפר את יכולות שיגור הרקטות מסוריה לישראל וזאת בצל הכישלון בשיגור מטח הטילים בחודש שעבר. לדבריו, איראן פועלת להקים כוח שישגר רקטות לעבר ישראל ויאיים עליה הישר מהגולן.

האלוף היימן הודה כי "אף אחד לא שם לב להתרחבות האזורית שאיראן עשתה" במזרח התיכון, וטען כי הדבר התרחש בגלל שהעולם התמקד במלחמה בדאעש בסוריה, ובגלל הסכם הגרעין שנחתם עם איראן, "שהתמקד באספקטים הגרעיניים של איראן – ולא באספקטים אחרים", כמו תכנית הטילים של משמרות המהפכה.

את הדברים השמיע ראש אמ"ן בכנס שרי ביטחון הפנים מהעולם המתקיים ביוזמת השר ארדן.

במהלך הדברים הציג היימן בפני המשתתפים מפה המציגה את ההתבססות האיראנית בסוריה, ואמר כי האיראנים פועלים במקומות המרכזיים בסוריה. "אתם יכולים לחשוב שזה בגלל שהם רוצים לעזור למשטר אסד להילחם בטרור. טוב, תתכוננו להיות מופתעים: בכל המקומות במפה – אין לחימה כבר שבועיים".

ראש אגף המודיעין בצה"ל גם שיגר מסר לאיראנים ואמר: "אין איום ממשי על הנשיא אסד, שילכו הביתה. רוב הטרוריסטים כבר נמוגו, אז למה הם נשארים שם? אם הם באו רק לעזור למשטר – אז תודה, ושלום".

השארת תגובה