שר הביטחון אוסר על צה"ל להשתתף בדיון רגיש

העומדים בראש הוועדה הם החכי"ם בר-לב (המחנ"צ) ושלח (יש עתיד) שמתריעים על סירוב שר הביטחון לאשר לנציג צה"ל להשתתף בדיון אודות "נושא בטחוני רגיש הנוגע למוכנות צה"ל למלחמה הבאה"

ועדת חוץ וביטחון. צילום: הכנסת
ועדת חוץ וביטחון. צילום: הכנסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בעת האחרונה מתנהל עימות וחריף וחריג שבמהלכו מחרימה מערכת הביטחון דיונים סודיים בכנסת המתריעים על סיכון ביטחוני משמעותי – כך נחשף הערב.

לפי הדיווח, הרי שמזה ארבעה חודשים שחברי הכנסת עפר שלח ועמר בר-לב, העומדים בראש שתי ועדות משנה חשאיות של ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, מודאגים מאוד ממה שמוגדר "נושא בטחוני רגיש הנוגע למוכנות צה"ל למלחמה הבאה בחזית הצפונית".

הוועדות הללו מנסות בחודשים האחרונים לזמן קצין בכיר וגורמים נוספים לדיון שיועד לדיון מיוחד סביב הנושא, אלא שבהנחיית שר הביטחון הצבא הצבא מנוע מלשלוח את הנציג הרלוונטי לדיון. שר הביטחון אומר בתגובה, כי "הנושא עדיין בגיבוש".

במכתב ששלח ח"כ בר-לב ליו"ר הכנסת הוא מתריע, "אני מבקש להביא לידיעתכם אירוע חריג שעניינו אי התייצבות צה"ל לדיון שעסק בסוגיה ספציפית הנוגעת לגזרה הצפונית ולא תפורט מפאת סודיות הנושא. למרות פניות חוזרות ונשנות שר הביטחון מסר כי מבחינתו הדיונים לא יתקיימו. אני רואה התנהלות זו בחומרה שכן היא פוגעת קשות ביכולת הפיקוח של הכנסת על הממשלה".

בעקבות המכתב התקיימה פגישה בין יו"ר הכנסת, יו"ר ועדת חוץ וביטחון ושר הביטחון ליברמן, אלא שזו לא צלחה.

מטעמו של שר הביטחון נמסר בתגובה,"השר פועל על פי הנהלים הקיימים מאז ומעולם. ההדלפה שיוצאת מהמקום שאמור להיות קודש הקודשים של שומרי הסוד היא עוד סיבה לזהירות ששר הביטחון מחויב לנקוט".

בברכה

תגובה אחת
  1. להשאיר את.החלב לחתולים .??לא כדאי.. סוד שמרת…אל תהיי מודאג גילתה סוד … אתה שבוי …לו.

השארת תגובה