תנובה תפצה מסגר שנפגע מעגל

עגלים באוניה, צילום: ישראל נגד משלוחים חיים
עגלים באוניה, צילום: ישראל נגד משלוחים חיים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בית משפט השלום קיבל את תביעתו של מסגר שביצע תיקונים במכלאה ברפת והותקף על- ידי עגלים שפגעו בו. נקבע, כי מנהל הרפת באחריות ישירה למרבית הנזק ואילו בעלי הרפת וחברת "תנובה", בעלת השליטה והפיקוח ברפת ובעלת העגלים, ישאו ביתר. מנגד נקבע כי התובע עצמו נושא באשם תורם לתקיפה

התובע הוא מסגר במקצועו. במסגרת עבודתו, הגיע התובע באחד הימים לרפת בקיבוץ מסדה על מנת לבצע בה תיקון צינור במכלאת העגלים, אלא שבשלב מסוים הותקף ע"י כמה עגלים שברחו מהמכלאה ופגעו בו באופן קשה.

בעקבות האמור, הגיש התובע תביעת נזקי גוף לבית משפט השלום בטבריה נגד מנהל הרפת, נגד השותפות שתחתיה נוהלה הרפת, נגד 3 הקיבוצים שהשותפות מצויה בבעלותם (קיבוץ מסדה, קיבוץ כפר רופין וקיבוץ מירב) ונגד חברת "תנובה", ששכרה במועדים הרלוונטיים את שירותיו של מנהל הרפת. התובע טען כי האחריות לקרות התאונה רובצת לפתחם של הנתבעים, בהיותם הבעלים, המחזיקים או בעלי השליטה ברפת ועל כן עליהם לפצותו, ביחד ולחוד, בגין נזקיו. כך לפי אתר 'תק-דין'.

בית המשפט אמנם קבע, כי יש להשית על התובע 'אשם תורם' לאחר שבעדותו עלה כי הבחין במהומה, בעגלים כבדי משקל רבים משוחררים, והבין כי אין ביכולתו לבצע את עבודת הריתוך עד פינויים מהאזור. חרף זאת, בחר להישאר במקום מחוץ לרכבו ולא להתרחק למקום בטוח. לפיכך, הועמד שיעור האשם התורם של התובע על 30%.

בסופו של תהליך קבע השופט, כי התובע יפוצה ב-292,670 שקל. מאחר שהתאונה הוכרה כתאונת עבודה והביטוח הלאומי שילם לתובע תגמולים בסכום משוערך של 341,666 שקל, על הנתבעים, ביחד ולחוד, לשלם למל"ל 75% מסך הפיצוי שנפסק לתובע, דהיינו, סך של 219,500 ₪ במעוגל כך שעליהם לשלם לתובע סך של 73,168 שקל.

השארת תגובה