ראש הממשלה: "להעביר שגרירות לירושלים"

בפגישה עם משלחת נשיאי ועדות החוץ של פרלמנטים באמריקה הלטינית אמר נתניהו, "מבחינתי כולכם שגרירים – כעת אתם שגרירים של ישראל ושל האמת"

בנימין נתניהו, צילום: קובי גדעון, לע"מ
בנימין נתניהו, צילום: קובי גדעון, לע"מ
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום עם משלחת נשיאי ועדות החוץ של פרלמנטים באמריקה הלטינית וציין כי בחודש נובמבר הקרוב הוא צפוי להמריא לפגישה אזורית בגואטמלה.

ראש הממשלה פנה לנשיאי הוועדות, "בקשו מממשלותיכם להעביר את שגרירויותיהן לירושלים".

בפתח הפגישה אמר ראש הממשלה, "אני מברך אתכם בביקורכם כאן. יחסינו עם מדינות אמריקה הלטינית משתנים במהירות ולטובה. אני גאה מאוד בעובדה שאני ראש הממשלה הראשון שביקר במדינות שמדרום לטקסס".

"הייתה לי הזדמנות לבקר בארגנטינה, בקולומביה ובמקסיקו, ובכוונתי לקיים מפגש נוסף בנובמבר. אנחנו טסים לגואטמלה לפגישה אזורית, כך שתהיה לי ההזדמנות לפגוש את המנהיגים של כל מדינותיכם – אתם כולכם חברי פרלמנט, אבל מבחינתי כולכם שגרירים. כעת אתם שגרירים של ישראל ושל האמת. אנא ספרו לאזרחי מדינותיכם. מאוד חשוב לנו שאנשים יכירו את ישראל כפי שהיא".

"הנה משהו על ישראל – אתם נמצאים כעת במקום מושבה של ממשלת ישראל. הוא נמצא כאן בירושלים. סמוך לנו נמצאת הכנסת, הפרלמנט שלנו. גם היא בירושלים. סמוך אליה, בית המשפט העליון. גם הוא בירושלים. משכן הנשיא, גם הוא בירושלים".

"ירושלים היא בירת ישראל. היא תמיד תהיה בירת ישראל והיא בירת ישראל מזה 3,000 שנה. הנה תיאור של הממשלה שלנו תחת המלך שלמה, בנו של דוד המלך, לפני 3,000 שנה. ירושלים היא בירתנו במשך 3,000 שנה והיא תמשיך להיות בירתנו".

"אני מאוד שמח שגואטמלה העבירה את השגרירות שלה ושפראגואי העבירה את השגרירות שלה, ואני מבקש מכם, נוסף על היותכם שגרירים של ישראל, לבקש מממשלותיכם להעביר את שגרירויותיהן לירושלים כדי שנוכל לומר 'בשנה הבאה בירושלים'".

השארת תגובה