10.000$ לכל מסתנן שיסכים לעזוב

ראש הממשלה בוחן בימים אלו מגוון אפשרויות שיביאו לגירוש המסתננים משכונות דרום תל אביב בחזרה לארצם או למדינות צד שלישי

מיכאל בן ארי בהפגנת המסתננים 1
מיכאל בן ארי בהפגנת המסתננים 1

ראש הממשלה נתניהו בוחן בימים אלו פתרון ישים לבעיית המסתננים הטורדת את שלוותם של תושבי דרום תל אביב, לאחר שיוזמות שונות ובהם הסכם שנחתם עם האו"ם לא הבשילו לכדי צעדים מעשיים.

לפי הדיווח, המתווה אותו מבקש ראש הממשלה לכונן בימים אלו מבוסס על ההסכם שכבר נחתם לפני חודשים אחדים עם סוכנות הפליטים של האו"ם בשיתוף עם שר הפנים אריה דרעי.

אלא שפוסט שמפרסם גלעדי מעניק זוית רחבה יותר למגעים המתנהלים גם בשעה זו.

"לאור המצב שנקלעו אליו תושבי שכונות דרום ת״א שבו לא ניתן לקדם את פסקת ההתגברות מסיבות פוליטיות נטו של סיעות הקואליציה, בנט שעושה סיבוב פוליטי על תושבי השכונות בשביל כותרות, כחלון שמתיימר להיות מגן הבג״ץ ורוצה ולא רוצה לפזר את המסתננים בפריפריה, וליצמן שכל מה שמעניין אותו זה שיהיו לו מספיק עובדים למגזר הפרטי שלו, כל עוד כמובן הם לא בחצר האחורית של ציבור מצביעיו ולאחר הסינדול המי יודע כמה של בג״ץ, ראש הממשלה בנימין נתניהו ראש ממשלת ישראל מוצא את עצמו בנקודת האין מוצא". כך ארנון גלעדי.

לדבריו, "בימים האחרונים נפגשתי עם שליחו של ראש הממשלה השר יריב לוין כדי לטכס עצה יחד ולחשוב על איך נחלצים מהמצב הזה שממשיך לאמלל את תושבי שכונות דרום תל אביב".

"בפגישה הועלו בין היתר ההצעות להגדיל את מענק היציאה מרצון ל 10,000 דולר למסתנן, להוציא ללא דיחוי מסתננים בעלי עבר פלילי ממדינת ישראל (כפי שקורה בכל מקום בעולם), חידוש המשא ומתן מול האו״ם במידה ויביא להסכם משופר להוצאת המסתננים שיכלול משפחות וילדים והגברת האכיפה ומעצר של מסתננים עבריינים במתקני השהייה באופן מיידי. נמשיך להיאבק ללא לאות למען רווחתם של תושבי שכונות דרום ת״א – עד להוצאתם של המסתננים הבלתי חוקיים לאלתר".

השארת תגובה