סערת הפריימריז: אפשר להחליף את גפני, מקלב ואשר

קרב האיתנים על זהות נציגי 'דגל התורה' הולך ומסתעף: הרב צבי מרדכי פלדהיים מצדד ביצחק רביץ ודורש את ביטול הבחירות הפנימיות • ואיך מגיבים על כך בצמרת התנועה?

ראש הממשלה ביתר עילית (14)
ראש הממשלה ביתר עילית (14)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

המאבק הפנימי בתוך שורות 'דגל התורה' על זהות נציגיה בקדנציה הבאה, נחשף בהרחבה בשבוע שעבר ב'שטח מוניציפאלי' וגרר תגובות רבות. אחרי שהמאבק היה ממוקד עד כה בין עסקנים ופוליטיקאים, עולה כעת המאבק מדרגה, עם פרסום מכתב חדש של הרב צבי מרדכי פלדהיים, שלוקח צד בפרשה.

סלע המחלוקת ב'דגל התורה' בביתר, ניצב בשאלה האם לקיים פריימריז פנימיים של חברי הסניף, לקראת הבחירות. מאחורי הקלעים ניטשת מלחמת עולם בין יצחק רביץ, בכיר התנועה כיום ומ"מ ראש העיר – המבקש להותיר את המצב על כנו, או לחילופין לפתוח את הפריימריז לכל התושבים – לבין קבוצת עסקנים דומיננטית הדורשת לקיים את הבחירות כפי מסורת הסניף ובכך לנסות להביא לבחירתו של דודי זלץ לתפקיד הבכיר.

במכתב שהוציא הרב צבי מרדכי פלדהיים, דיין בבית הדין 'הטוב והמטיב' ומרבני הישיבה הגדולה ביתר שבראשותו של הגר"ח אקרמן ושתוכנו הגיע לעיני 'שטח מוניציפאלי', דורש הרב בתוקף לבטל את הבחירות הפנימיות, מביע תמיכה ברביץ ומבטל את מועמדותו של דודי זלץ.

"ברצוני לשאול", כך הרב בפתח מכתבו, "באם ברצוני להתמודד מול הרב משה גפני לתפקיד הח"כ מטעם 'דגל התורה', האם יהיו פריימיריז בינינו? בוודאי שלא! והסיבה היא מפני שהרב גפני עושה עבודה נאמנה וטובה, וזה שאולי יש עוד אחד שחושב שיכול לעשות זאת במקומו עדיין אינה סיבה לערוך בחירות. ואני שואל האם מחמת שיש מישהו שלוטש עיניים לתפקידו של ר' יצחק זו סיבה לערוך בחירות? האם בגלל שרביץ הראה כמה גדולות ונצורות אפשר לעשות בתפקיד זה בעיר ביתר זה סיבה שיוכלו לבוא ולומר אני רוצה לעשות זאת?"

אחרי שהוא מפליג בשבחיו של יצחק רביץ ומונה את הישגיו הכבירים למען בני התורה בעיר, עובר הרב פלדהיים להתמקד בזלץ: "אני לא מכיר את דודי זלץ ומעולם לא שמעתי את שמו ואין לי כל ענין אישי כלפיו, יתכן שהוא מוצלח ומוכשר, אבל אין לי ספק שגם את גפני ואת מקלב ואשר ישנם אנשים שיכולים להחליפם, אבל ממתי זו סיבה לעשות חילופין?"

לסיום, כותב הרב פלדהיים: "אם היה בכוחי הייתי מכריז בראש כל חוצות כי אין כל מקום לבחירות אלו שאינם מביאות כל תועלת, בפרט שאני בטוח כי בעזרת ה' יזכה הרב רביץ בבחירות אלו, רק גורמות לנזק רב, ובבקשה ממנהיגי הציבור הממונים על כך להימנע מעריכת בחירות מיותרות ומזיקות אלו".

למרות מכתב הרב פלדהיים, בכירים ב'דגל התורה' מבהירים בשיחה עם 'קו עיתונות' כי "קיום הפריימריז בביתר אינו מוטל בספק, השאלה היחידה היא מתי הבחירות הפנימיות ייערכו".

השארת תגובה