בנט: יהדות ישראל ימנית ויהדות ארה"ב שמאלה

השר נפתלי בנט: "אני רוצה להציל את היהודים. אסור לנו לאבד יהודים להתבוללות. אנחנו חייבים לחזק את החיבור שלהם ליהדות ולישראל"

שר הביטחון נפתלי בנט בריאון לאבי גרינצייג ואבי בלום, צילום פישל רוזנפלד (16)
שר הביטחון נפתלי בנט בריאון לאבי גרינצייג ואבי בלום, צילום פישל רוזנפלד (16)

שר החינוך נפתלי בנט המחזיק תחת ידיו בין היתר את 'תיק התפוצות' מביע חשש לנוכח הנטייה שמאלה של יהדות ארצות הברית.

לדבריו, "בעוד סקרים מראים שיהודי ישראל הופכים יותר ימניים ויותר מסורתיים, הרי שאינדיקציות אלו מצביעים על שהיהודים האמריקאים נוטים יותר לשמאל ולליברליות. אבל זאת לא סיבה לפרק את היחסים בינינו. כולנו יהודים למען השם. אנחנו לא צריכים להסכים על הכל, אבל עלינו לזכור שאנחנו משפחה אחת".

"אפשר להתווכח, אפשר להתרגז, אבל אנחנו משפחה אחת ואנחנו צריכים תפוצה יהודית חזקה. איבדנו עשרה שבטים בגלל חוסר החיבור שהיה בינינו בעבר. אסור לנו לתת לזה לקרות. אני לא חושש מהמחלוקות שיש בינינו ולא אכפת לי שיהודי ארה"ב אפילו גם קצת כועסים עלינו. אם אתם כועסים זה אומר שאכפת לכם. אני מפחד מאלה שלא אכפת להם מה קורה פה", כך בנט.

לדבריו, "בכל מה שקשור לתפקידי כשר התפוצות, אני רוצה להציל את היהודים. אסור לנו לאבד יהודים להתבוללות. אנחנו חייבים לחזק את החיבור שלהם ליהדות ולישראל. הוריי גדלו בסן פרנסיסקו כחילוניים, ללא כל קשר לישראל. אבל ישראל לא ויתרה עליהם והם עשו עליה. יש כמוהם עוד מיליונים ואנחנו חייבים להיות שם בשבילם. אם יש דבר אחד שמונע ממני שינה בלילה זה לא איראן, אלא עתיד היהודים בארה"ב".

השארת תגובה