חולון מזועזעת: 'חברת תהלים' מחלקת ממתקים

תושבי שכונת בן גוריון בחולון מזועזעים: מזמינים את בנותיהם להשתתף בשבת ב'חברת תהלים' ומנסים לפתותן להגיע להשתתף בשביל 'ממתקים'

מודעה ברחוב
מודעה ברחוב
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מודעות שנתלו לאחרונה ברחבי שכונת קריית בן גוריון בחולון קוראות לילדות לבוא וללמוד תהילים בבית הכנסת, בתמורה לקריאת תהלים מציעות המודעות – ממתקים.

לנוכח פרסום המודעות הללו קמה סערה בשכונה, אתר 'השקמה' איתר את האישה העומדת מאחורי היוזמה וכך היא אומרת: "שמי טליה ואכן הדבקתי את המודעות בשכונה. אני מחפשת בנות שיודעות לקרוא יפה. אנו קוראים תהילים בבית הכנסת, קוראים יחד עם ניגון וכן, ההפתעה היא חלוקת ממתקים לבנות שיבואו לקרוא תהילים".

י', תושב קריית בן גוריון אמר מצידו לאתר 'השקמה': "אופי השכונה הוא חילוני ואין שום כוונה להפוך אותה לשכונה דתית. אני לא אשלח את ילדותיי לשם, לא בגלל שאני מתנגד לדת אלא בגלל שזה נעשה בצורה עקומה, שבה מפתים ילדים לבוא באמצעות ממתקים".

תושבת אחרת אמרה לאתר השקמה: "למה צריכים לפעול בשיטות של ימי הביניים – פיתו אנשים כדי שימירו את דתם. אם מישהו מעוניין לאסוף סביבו ילדים שילמדו תורה, שיפנה לקהל שלו ולא אלינו. עד היום חיינו בשלום עם החרדים והדתיים בשכונה וכך אני מקווה שימשיך, אבל אם אראה מגמת התחרדות וכפייה דתית, אני אעזוב ואלך אגור במקום אחר. בחרתי לגור בשכונה חילונית ולא בבני ברק".

השארת תגובה