הסיעות החרדיות מגיבות להצעת חוק הגיוס

אמש הציג משרד הבטחון את תקציר מתווה חוק הגיוס שגובש בידי ועדה משותפת למשרד הבטחון וצה"ל – ועדה אשר פתחה את דלתותיה ליו"ר יש עתיד

ליברמן ואייזנקוט
ליברמן ואייזנקוט
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר פרסום מתווה חוק הגיוס החדש אותו מציע משרד הביטחון, תגובות נזעמות במערכת הפוליטית החרדית על הסנקציות הכלכליות אשר הוצעו במתווה.

יו״ר ש״ס השר אריה דרעי: "קיבלתי את תזכיר חוק הגיוס שהופץ ע״י שר הבטחון. אלמד אותו היטב ואביא אותו במלואו לעיונם והכרעתם של מרנן ורבנן חברי מועצת חכמי התורה ובראשם מרן ראש הישיבה שליט״א.

סיעת ש״ס רואה בלימוד התורה ערך עליון בעם ישראל ותעמוד בתוקף שכל לומד תורה יוכל להמשיך לשקוד על תלמודו ללא הפרעה וללא כל מגבלה.

סיעת שס מביעה מורת רוח על הניסיון להעניש את לומדי התורה ע״י הפחתת תקציבי המוסדות. לא ניתן יד לכל פגיעה במעמדם של בני הישיבות."

תגובת סגן השר פרוש ב'המבשר' היום: "מתווה החוק שהוצג אתמול ע"י שר הבטחון הוכן ללא מעורבות של הנציגות החרדית מטעם יהדות התורה, וההמלצות כפי שפורסמו מגלות שהן כוללות נוסח ששולל את הסמכות משר הבטחון למתן דיחוי לבני ישיבות משירות צבאי כאשר לא עמדו ביעדים.

כתוצאה ממסקנה זו אסור לנו להסכים עם המתווה החדש,שמשנה מוסכמה מושרשת ויסודית שלאורך עשרות שנים,הצבא איפשר לכל לומדי התורה שתורתם אומנותם לקבל דיחוי משירות צבאי.

יתרה מכך, לפני כינון הממשלה קבע ראה"מ נתניהו את המדיניות של הממשלה בדברים ברורים שאין להם משמעות לשתי פנים, כאשר במרכז דבריו בחר נתניהו לקבוע שאין ולא יהיו מכסות וכי כל לומד תורה יקבל את הדיחוי.

המתווה החדש משתרע על 21 עמודים כולל הרבה פרטים חדשים שיש להתעמק בהן וללמוד מהן את ההשלכות העתידיות לגבי המשך הסדר מעמדן של בני הישיבות ורק לאחר שיובררו כל הפרטים נוכל להציג את המכלול לפני מרנן ורבנן גדולי התורה והחסידות שליט"א שהם יורו לנו את הדרך אשר נלך בה".

השארת תגובה