השופט קבע: זו אגדה, ליהודים אין קשר לירושלים

מחמוד אל-הבאש, השופט השרעי העליון של הרש"פ ויועצו של מחמוד עבאס: ליהודים אין כל קשר לירושלים, זו אגדה אימפריאליסטית שסילפה את ההיסטוריה

מחמוד אל הבאש
מחמוד אל הבאש
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מחמוד אל-הבאש, השופט השרעי העליון של הרשות הפלסטינית ויועצו לענייני דת של יו"ר הרש"פ, מחמוד עבאס, אמר במהלך דברים שנשא בכנס שנערך ב-4.6.18 כי המאבק על ירושלים מתנהל בין בעליה החוקיים, שהם לדבריו, מוסלמים נוצרים וערבים לבין "כמה אנשים זרים מקרב האימפריאליסטים המערביים אשר להם כל קשר לאדמה הזו". הבאש טען כי מדינת ישראל היא תכנית אימפריאליסטית מערבית שנועדה להחליש ולפלג את העולם הערבי וכי ליהודים אין כל קשר לירושלים והטענות בדבר זיקה אליה הן לא יותר מאשר סילוף של ההיסטוריה.

הבאש אמר את הדברים במהלך כנס שארגנו המועצה האסלאמית- נוצרית להצלת ירושלים והמקומות הקדושים וארגון שיתוף פעולה האסלאמי תחת הכותרת "הדתות המונותיאיסטיות נגד ייהוד ירושלים והמקומות הקדושים בה". בכנס השתתפו גם בכירים ברש"פ, המופתי הפלסטיני, אנשי דת נוצרים ומוסלמים אחרים ושגרירים.

"המערכה על ירושלים היא לא מערכה דתית, אלא מערכה פוליטית בין בעלי הזכות [עליה] לבין האימפריאליסטים. דבר זה מחייב [אותנו] להעלות את עניין הזהות הערבית האסלאמית והנוצרית של ירושלים למודעות של העולם הערבי והאסלאמי."

הבאש אמר: "יש להיזהר כשאנו משתמשים במונח כלשהו או במילה כלשהי בנוגע לירושלים. שכן, לא מדובר בסכסוך עם יהודים, אלא בעימות בין אנשי ירושלים ובעליה, שהם מוסלמים, נוצרים וערבים, לבין כמה אנשים זרים מקרב האימפריאליסטים המערביים אשר אין להם כל קשר לאדמה הזו. האסון של ירושלים לא החל בשנת 1967 או בשנת 1948 או עם הצהרת בלפור, אלא הוא החל הרבה לפני כן, לפני כ-450 שנה כאשר החלו להישמע הקריאות האימפריאליסטיות במערב.

פלסטין היא לא הארץ המובטחת או ארץ האבות [של היהודים], שכן אם היא היתה כזאת, כיצד יתכן שהם [ראו בה] אופציה אחת מבין כמה אופציות כאשר הם החליטו למצוא מקום להקמת מדינתם?"

הוא הוסיף: "יש הבדל בין אמונה לבין דבקות באדמה במעטה יהודי או תורני – מעטה שאינו אמיתי ונועד [רק] כדי להשתלט על האדמה. בנוסף, כותל אל-בוראק [קרי, הכותל המערבי] אינו קשור לבית המקדש בשום צורה ואין להם [קרי, ליהודים] שום זכות על האבנים שלו. מדובר באגדה אימפריאליסטית שניצלה וסילפה את ההיסטוריה ואת המקומות הקדושים על מנת לקדם את התכנית האימפריאליסטית ולהצדיקה.

מה שעשה הנשיא האמריקאי טראמפ [קרי, הכרתו בירושלים כבירת ישראל והעברת השגרירות אליה]… אינו אלא ביסוס של תכנית אימפריאליסטית שנועדה לזרוע [באזור] מדינה שתיצור חיץ בין החלק של העולם הערבי שנמצא ביבשת אסיה לבין החלק של העולם הערבי שנמצא ביבשת אפריקה, וזאת כדי לשמור על הנחשלות והפירוד [של העולם הערבי] ועל היכולת [של המערב] לשלוט עליו בקלות."

אשר לשגרירות האמריקאית בירושלים אמר הבאש: "זוהי התנחלות אמריקאית בירושלים, והיא סמל מסמלי האימפריאליזם. אנו, 13 מיליון פלסטינים, אומרים כי ירושלים לא תיוהד וזהותה ותרבותה לא ישתנו והיא תישאר הבירה הנצחית של המדינה הפלסטינית…"

8 תגובות
 1. מי הטיפש שמביא איוולת חיים לקוראים.

 2. הדפוק הערבי הזה. מבזה את האומה הערבית בכך שעושה אותנו פסיכים. איך יכול להיות שלדבריו הנוצרים הם גם חלק מהמאבק על ירושלים. יה ערבי מסריח הרי ידוע שישו ז"ל היה יהודי והנצרות קמה על בסיס היהדות. אני מוסלמי אדוק עם היגיון. אבל אתה מלך הדפוקים. אנו צריכים להודות לאלוהים שאנחנו חיים תחת שלטון היהודים הארץ שלהם. היגיע הזמן שעלינו להגיד גם את האמת ולא לשקר כל הזמן.

 3. אז הקוראן משקר,אתה בעצם יוצא נגד הקוראן,אדוני ה״שופט״

 4. כל הדתות מקורם מהיהדות ,וירושלים היא עירנו הקדושה! וחבל שאדם כמוהו בכלל נולד! אין גבול לחוצפה ולאיוולת והשקר!

 5. הנחשלות של העם הערבי היא בגלל הפנטיות וחוסר ההשקעה בכלכלה ומדע! הערבים הם שוחרי מלחמות! בספרו מתאר מרק טווין בסוף המאה ה19 שארץ ישראל שוממה ( לפני העליייה הראשונה) ואין בה מאום וגם ירושלים מעולם לא היתה בירה "פלשתינית"…

 6. נראה שהשופט לא קרא את הקוראן ואינו מאמין בו, אבל קורא לעצמו יאאני בשם "מוסלים". הרי בקוראן כתוב בפרוש שהנביא משה הוציא את בני ישראל ממצרים, עשה להם נסים והביא אותם למדבר, והבטיח להם את הארץ שבין הנהר לים, וכן בין נחל מצרים בדרום להר על הר [הרי אמנוס] בצפון.
  תגיד, אז למה אתה צריך שכולם ידעו שלא למדת בקוראן? או שאתה לא מאמין בו? ואתה קורא לעצמך מוסלים???????
  זה שופט זה ???????
  זה שארעי זה ??????????

 7. רמאים שקרנים אלימים

 8. מי שפוגע במורשת ובמסורת היהודית ראוי להדביק עליו זפת ונוצות ולשלוח אותו לעזאזאל

השארת תגובה