ראש הממשלה נתניהו ייחקר היום על פרשת בזק

ראש הממשלה נתניהו יתייצב היום מול החוקרים בפעם השמינית, ככל הנראה להשלמות בפרשת בזק־וואלה • ח"כ איתן כבל ונוני מוזס צפויים להגיע בסוף השבוע ללהב 433 לחקירה בתיק 2000, בעקבות הפרטים החדשים שמסר עד המדינה ניר חפץ

נתניהו
נתניהו

ראש הממשלה בנימין נתניהו יתיישב היום מול חוקריו לחקירתו השמינית, שאמורה להתמקד בתיק 4000. בסוף השבוע צפויות להתחדש גם החקירות בתיק 2000 כשח"כ איתן כבל קיבל זימון לחקירה באזהרה, השנייה במספר. גם מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס צפוי להגיע לחקירה נוספת.

אחרי הפוגה ארוכה, שנבעה בין היתר בגלל אילוצים ביטחוניים והמתיחות בשבועות האחרונים בסוריה ובדרום, יתייצבו מחר חוקרי היחידה הכלכלית בלהב 433 מול נתניהו לחקירה נוספת. החוקרים צפויים לעמת את נתניהו עם פרטים שמסר עד המדינה ניר חפץ, שקושר את נתניהו ליחסי השוחד עם שאול אלוביץ' ואתר וואלה. חפץ, שהיה איש הקשר מול מערכת וואלה, טען בין השאר כי בתמורה להקלות הרגולטוריות שקיבל אלוביץ' בבזק, הוענק למשפחת נתניהו סיקור אוהד באתר וואלה. חפץ עצמו היה האיש, לדבריו, שיישם את המדיניות הזאת.

במהלך החקירה, ולאחר חתימתו על הסכם עד המדינה, הצליחו החוקרים להגיע למכשיר הסלולר של חפץ שבו על פי החשד התקבלו הוראות מבני משפחת נתניהו, בעיקר שרה ויאיר, וכן הוראות השיבוש שהועברו למחיקת מסרים כאלה ואחרים. בשבועות האחרונים הצליחו חוקרי היחידה לפצח את כל ההודעות שנמחקו, והיום צפוי נתניהו להיות מעומת עם החומרים הללו. נתניהו כבר טען בעבר כי הוא עצמו לא העביר מסרים כאלה. בנוסף, טען רה"מ שלא נתן שום הקלות לאלוביץ' בבזק ולא קיבל שום תמורה מאתר וואלה. עם זאת, עדותו של חפץ משלימה את עדותו של עד המדינה שלמה פילבר, שכיהן כמנכ"ל משרד התקשורת וקשר גם הוא את נתניהו להקלות שניתנו לבזק.

לפי הפרסום ב"ידיעות" חקירת פרשת 2000 צפויה גם היא להתקדם השבוע. ח"כ איתן כבל זומן לחקירה באזהרה, השנייה במספר, בנוגע לחוק “ישראל היום”. גם מו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס צפוי להיחקר בסוף השבוע, בעקבות השלמות חקירה שביקשו בפרקליטות לבצע לאור עדותו של חפץ.

השארת תגובה