הכירו: מדביק הניירות של הנשיא טראמפ

טראמפ נוהג לקרוע כל נייר שמגיע אליו ואז לזרוק אותו לפח במקרה הטוב, או על הרצפה במקרה הפחות טוב. מאחר שהחוק האמריקאי דורש לשמור את כל מסמכי הבית הלבן, מונה מדביק הניירות

קריקטורות ותמונות - העולם הערבי מגיב לטראמפ (50)
קריקטורות ותמונות - העולם הערבי מגיב לטראמפ (50)

מתברר שבניגוד לקודמיו בתפקיד, טראמפ נוהג לקרוע כל נייר שמגיע אליו ואז לזרוק אותו לפח במקרה הטוב, או על הרצפה במקרה הפחות טוב. מאחר שהחוק האמריקאי דורש לשמור את כל מסמכי הבית הלבן, ומאחר שכל הניסיונות לגרום לטראמפ לחדול מההרגל המגונה לא צלחו – לא נותרה ברירה אלא למנות אדם שידאג שהמסמכים אכן יישמרו. איך? על ידי איסוף הקרעים מהפח או מהרצפה והדבקתם.

האתר "פוליטיקו", שחשף את העניין, גילה כי מי שהופקד עד לאחרונה על ביצוע המשימה החשובה הוא סולומון לארטי, פקיד ממשלתי עם 30 שנות ניסיון, שהיה הממונה על המשרד לשמירת מסמכים. לארטי, שפוטר באופן פתאומי בחודש מארס, סיפר לאתר "פוליטיקו" כי כל אנשי משרדו עסקו באיסוף גזרי הנייר של מכתבים, מזכרים ומסמכים אחרים שטראמפ קרא וקרע – ובהדבקתם בחזרה לשם העברתם לארכיון הלאומי.

"נייר דבק שקוף הפך למצרך יסוד אצלנו", סיפר לארטי. "לפעמים הניירות היו חתוכים באמצע ואז היה קל יחסית להדביק, אבל הרבה פעמים אלה היו ערימות של חתיכות קטנות שנראו כמו קונפטי והיינו יושבים שעות ועושים פאזל".

לארטי סיפר עוד כי בין היתר נאלץ להדביק פיסות קטנות של קטעי עיתונות שעליהם כתב טראמפ הערות, הזמנות לאירועים ומכתבים מהקונגרס. "היה מכתב אחד, שהגיע מהסנטור הדמוקרטי צ'אק שומר, קרוע לחתיכות קטנטנות", גילה. "זה היה הדבר הכי מטורף".

לטענת לארטי, הוא ופקיד ממשלתי נוסף שעבד בהדבקת הניירות פוטרו ללא שום אזהרה. "לקחו לי את אישור הכניסה ואחרי כמה ימים הגיעו אליי הביתה כמה ארגזים עם חפציי האישיים", סיפר. "עד היום אני לא יודע למה פיטרו אותי".
הדיווח מתפרסם הבוקר ב"ידיעות".

השארת תגובה