טלפון כשר? הודעה קולית לסיום העסקה

טלפון כשר
טלפון כשר
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ועדת הכלכלה אישרה היום את הצעה לתיקון חוק הגנת הצרכן של ח"כ מיכאל מלכיאלי שחברות הסלולר יהיו מחויבות לשלוח הודעה קולית 21 יום לפני סיום העסקה לטלפונים החסומים להודעות SMS כך שגם מי שברשותו מכשיר כשר יוכל לקבל הודעה דומה.

את ההצעה יזם ח"כ מיכאל מלכיאלי מש"ס, בהמשך לחוק שאושר לפני כשנתיים כשבעלי עסקים חויבו עסקים לשלוח לצרכנים הודעה 21 יום לפני סיום מועד העסקה.

יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל אמר כי מדובר אולי בעניין פעוט לחברות הגדולות, אבל זה צעד שיש בו משמעות רבה ללקוחות. כמו כן ביקש לבדוק את האפשרות לחייב גם את חברות התקשורת האחרות, ספקיות האינטרנט וחברות הטלוויזיה הרב ערוצית. וביקש לערוך דיון מחודש גם בעיניין הזה. ערן וולף סמנכ"ל המועצה לצרכנות, והכלכלן גיל ברגפרוינד, ביקשו גם הם לבחון את האפשרות להחיל את ההצעה על חברות נוספות.

ח"כ מלכיאלי אמר בוועדה כי "חברות הסלולר מוכרות חבילות במחירים נמוכים ל-18 חודשים בדרך כלל, ולאחר מכן המחיר קופץ. לרוב הצרכנים לא שמים לב להודעה בחשבונית, ומי שלא מקבל מסרון מגלה את זה רק אחרי שהמחיר עלה. לכן מוצע לחייב את חברות הסלולר, שיודעים להגיע אלינו כשהם רוצים, לשלוח גם הודעות למי שלא מקבל את המסרון לפני סיום העסקה",

מלכיאלי הסביר כי ההצעה תחייב רק את חברות הסלולר לבצע זאת, שכן הן מקצות את המספרים הכשרים ויודעות בדיוק מי חסום לסמסים ומי לא. נציגת משרד המשפטים, אילת שמעון, הוסיפה כי לאור העובדה הזו חברות הסלולר תדענה לאן למען את ההודעות הקוליות – בעוד חברות אחרות לא יידעו. דברים דומים אמר נציג משרד התקשורת, ואיל ג'יג'יני, שהוסיף כי יהיו לכך השלכות מבחינת העלויות עבור החברות.

השארת תגובה