שלום ולא להתראות: 'סיטיפס' נפרדת מירושלים

הגיעו תוצאות מכרז משרד התחבורה להפעלת הרכב הקלה בירושלים: סיטיפס לא תמשיך – הפעילים הירושלמים שמחים ויש גם מי שמנסה לקחת קרדיט 'לא לו'

הרכבת הקלה
הרכבת הקלה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מערך הרכבת הקלה בירושלים הינו מערך חלוצי. בעוד במטרופולין גוש דן נאנקים מעבודות התשתית למסלול הראשון, הרי שבירושלים עמלים כבר על שני מסלולים 'קווים' נוספים – כאשר הקו הראשון פעיל יום יום שעה שעה כבר כמה שנים.

משרד התחבורה פירסם מכרז להפעלת מערך הרכבת הקלה בירושלים, ב'קו' הפעיל ובקווים המוקמים. אמש הסתיים המכרז וכבר התקבלו תוצאותיו.

למכרז שעבר 'טיפול' שורשי ושונה באופן דרמטי מקודמו שנערך לפני 16 שנים, ניגשה גם סיטיפס ואף באמצעות חברה נוספת. אלא שאמש אם היוודע תוצאות המכרז, הוברר: סיטיפס עוזבת את ירושלים ולא תשוב אליה עוד.

פעילים ירושלמים מפרסמים קריאות שמחה, בשל שלל טענות שעלו במהלך השנים אודות נוקשות ועודף קנסות לטענתם מצד 'סיטיפס' נגד נוסעים שנתקלו מול מכשור תקול ושלל תירוצים אחרים.

אברהם בלוך, פעיל ירושלמי מרכזי בסוגיית הרכבת הקלה ו'סיטיפס' שמה, אמר: "יצאנו למאבק נגד גוף ענק. נאבקנו למען תושבי ירושלים בעיריה, בכנסת ובמשרדי הממשלה. נפגשנו עם נציגי סיטיפס, עם חברי כנסת וחברי מועצה והכל במטרה אחת; להחזיר את השפיות לירושלים.

המונופול שיש לרכבת הקלה ולסיטיפס יצרו מצב שאנשים היו חייבים להשתמש ברכבת הקלה גם כשלא רצו, וכך תיירים ואזרחים, לעיתים בעלי חופשי חודשי או חיילים על מדים נאלצו לשלם קנס אחרי קנס בשל בעיות מיכשור של הרכבת הקלה וכל זאת תוך השפלות מצד הפקחים.

למעלה מ-70 אלף דוחות של 180 שקל הוגשו לנוסעי הרכבת, אחוז גבוה מההכנסות השנתיות של סיטיפס נרשם בשל הקנסות.

נאבקנו עם מעט סיכויים וניצחנו!!!"

בסיעת 'התעוררות' היה מי ש'תפס טרמפ' בימים של ערב בחירות וטען ל'פעילות הסיעה' – אלא שפעילי המערכה נגד סיטיפס מדגישים כי הפעילות כולה היתה א-פוליטית ומדובר בנסיון מביש ליטול קרדיט.

4 תגובות
  1. בכול העולם עוברות רכבות עירוניות . כניראה שבישראל . אם אין פקקים או קללות על חניות או תאונות בוקר . זה לא תחבורה .. סבבה נמשיך לקנות במדינות העולם שיש להם כזו רכבת

  2. ישתבח שמו הגיע הזמן להחליף את סיטיפס !

  3. הכתבה שקרית עדיין אין תוצאות למכרז ולכל המאושרים למיניהם מה אתם חושבים שתקבלו במקום סיטיפס??, יכול להיות רק יותר גרוע שתיכנס חברה בלי ניסיון!!!הרכבת תישאר אותה הרכבת הפקחים אותם פקחים המכונות גם אותו הדבר לא ישתנה כלום טיפשים!!!

  4. תחקיר עיתונאי רציני עשיתם (:
    לא פורסמו שום תוצאות.

השארת תגובה