מי יצר את ה'שטריימל' לחתן הבעלזאי?

זה התחיל בחתן סקרן שביקש לבחור אצל מי להזמין 'שטריימל' לחתונתו המתקרבת – דווקא כשביקש למשוע שיר חדש הוא נחשף לתיעוד שטריימל שנשא חן בעיניו

חתונת בעלזא, צילום פישל רוזנפלד (21)
חתונת בעלזא, צילום פישל רוזנפלד (21)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הסיפור דנן עוסק במי שמצוי 'בין האולם ולמזבח', הימין שבין האירוסין לחתונה.

אחת השאלות שמעסיקות 'קצת' את החתנים היא בחירת השטריימל, מדובר בפריט לבוש שכבר מזמן הפך ל'סמל סטטוס'. פריט לבוש שאמור ללוות את בעליו לשנים ארוכות, עמידותו ואיכותו הינן גורמים של ממש בבחירת היצרן.

שעת ערב, אחרי יום לימודים ועוד קצוות שנסגרים לקראת החתונה. מיודעינו מרפרף באתרי החדשות והוא נחשף לביצוע זריז שהפיקו ב'מלכות' ללחנו של האדמו"ר מבעלזא- שיר אותו הלחין האדמו"ר יממה טרום חתונת נכדו לפני שבוע וחצי.

תוך כדי האזנה, קורא 'החתן הנ"ל' את הסיפור שמאחורי השיר והוא לוחץ על הקישור הבא, מבקש לצפות באיך נשמע השיר כשאלפים רוקדים ושרים בעוז.

השירה פחות מהוקצעת, האחידות שנבנית באולפן קצת 'נשברת'. אבל הוידאו…. האדמו"ר אוחז ביד בנו מצד אחד וביד נכדו החתן מן העבר השני.. ואת עיני החתן תפס דווקא ה'שטריימל' החבוש על נכד האדמו"ר.

לעתים, אין צורך לתאר במלים 'מושלמות' מהי, זה פשוט 'זה'.

החתן עצר את הוידאו מלהתנגן והחל בסבב טלפונים: מי יצר את השטריימל לנכד האדמו"ר מבעלזא?

יכולנו להאריך ולספר לכם למי פנה ואל מי הופנה, מי בדק ואיך הגיעו לתשובת הקצה. אבל נקצר את הסיפור בכך שנספר לכם שב'בייסמנט' כבר יושבים אנשי 'שם-טוב שטריימלך' ומכינים עוד שטריימל לשמח עוד יהודי ב'יום שמחת ליבו'.

תגובה אחת
  1. השטריימלך של ש"ט יפים וטובים יותר משל כל אחד אחר

השארת תגובה