"לצאת ממוחין דקטנות" – הילולת הראשל"צ

הרב שמואל אליהו בהילולת אביו הרב מרדכי אליהו זצ"ל: "עלינו לצאת ממוחין דקטנות" – אלפי אנשים הגיעו לעצרת תפילה שנערכה בהר המנוחות בירושלים

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אלפי בני אדם השתתפו בעצרת תפילה מיוחדת בסימן אחדות ישראל, במתחם קברו של הראשון לציון הרב מרדכי אליהו זצ"ל במלאת שמונה שנים לפטירתו.


צילום וידאו: יוצר אור

ניתן היה לראות את עם ישראל בתפארתו. ציבור גדול מכל קצות החברה הישראלית, דתיים וחילונים, נשים וגברים צעירים ובוגרים, כולם הגיעו להתאזר בכח מהעוצמה הגדולה שהורגשה שם, תלמידיו של הרב זצ"ל סיפרו בהתרגשות כי מדובר ביום המסוגל לישועות רבות.

לעצרת הגיעו רבני עיר, ראשי ישיבות ואדמו"רים מקהילות שונות, בהם בניו של הרב אליהו זצ"ל, הרב יוסף אליהו ראש הכולל "דרכי הוראה לרבנים" והרב שמואל אליהו רב העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית. הרב ברוך מרדכי אזרחי, הרב שלמה עמאר, הרב יעקב עדס, הרב מרדכי גרינברג והרב מנחם בורשטיין הגיעו אף הם. אישי ציבור וח"כים כיבדו בנוכחותם את המעמד בהם מר ניר ברקת, השרים זאב אלקין אורי אריאל, סגן השר אלי בן דהן וח"כ מוטי יוגב ועוד רבים אחרים.

הרב שמואל אליהו חיזק את הבאים בדברים ואמר "הרב זצ"ל בירך בשם ה', שמך נקרא עלינו. הוא הזכיר לנו שוב ושוב כי יש בנו צלם אלוקים, יש בנו ניצוץ נפש, רוח ונשמה. אנחנו אומרים: אבינו שבשמים, חי וקיים, עשה עמנו חסד בעבור כבוד שמך הגדול, הגיבור והנורא שנקרא עלינו. אנחנו רואים בדורנו איך שם ה' נקרא עלינו. כבודו של עם ישראל הולך וגדל".

הרב שמואל אליהו פנה אל הציבור ואמר "תפקידנו להמשיך את דרכו של הרב. להיות אנשים גדולים, לצאת ממוחין דקטנות ולהיות "הן עם כלביא יקום וכארי יתנשא". עם עִם גבורה, ששם ה' נקרא עליו. באנו לפה לא רק להתפלל על צרכים פרטיים, אלא להתפלל שעם ישראל ייקרא בגויים "וראו גויים צדקך וכל מלכים כבודך", שיראו את כבודה של ירושלים. באנו להתפלל על הצלחתו של עם ישראל, על הצלחתם של חיילי צה"ל. שכל מי שחושב על עם ישראל רעה, שהקב"ה יפר עצתו ויקלקל מחשבתו. אמן ואמן".

השארת תגובה