פקחי העירייה נגד שלטי המתמודד

קרב מלוכלך? המתמודד לראשות העיר מאשים את ראש העיר בגיוס פקחים עירוניים למשימת הורדת שלטי בחירות שלו • וגם: הרצל ביטון, נהג האוטובוס שהפך לגיבור לאומי, מצטרף למחנה ברוט

שלט 1
שלט 1
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מערכת הבחירות בקושי התחילה לתת אותותיה על חוצות העיר בת ים וכבר נשמעות טענות על התנכלויות מכוונות. צביקה ברוט, המתמודד לראשות העיר, טוען כי פקחי עירייה נשלחו להורות לבעלי דירות עליהן נתלו שלטי תמיכה בו – להסיר אותם. ברוט רומז על התנכלות מכוונת מצד לשכת ראש העיר.

"מישהו בלשכת ראש העיר חשב שזה רעיון ממש טוב להשתמש בכספי המיסים שלכם, כדי לשלוח פקחים – פקחי עיריה, כן? – כדי לדרוש מהאנשים הטובים שגרים שם שכדאי להם להוריד את שלט התמיכה בי", כתב ברוט בכאב. "מישהו שם מפחד עד כדי כך, שהוא שכח שתליית שלטי בחירות על המרפסת או על הגדר של הבית היא טקטיקה מקובלת בכל מערכת בחירות", כתב ברוט.

ברוט מדגיש כי השלטים נתלו כמקובל בכל מערכת בחירות: "למען הסר ספק: השלט הזה נמצא בתוך חצר של וילה, שטח פרטי לחלוטין, בדיוק כמו מאות שלטים שראש העיר בעצמו תלה במערכת הבחירות האחרונה – וחלקם עדיין תלויים בעיר. מה הוא יעשה בעוד חודש-חודשיים, כשגם הוא ינסה לעשות קמפיין בחירות? ישלח גם נגד עצמו את הפקחים? אל תבנו על זה".

למרות הפגיעה בו, מבטיח ברוט שלא להתנהג באותה דרך ליריביו, במידה וייבחר: "כשאני אשב בלשכת ראש העיר, אנחנו לא נעשה את זה לעולם. לא לתומכים שלנו, וגם לא למתנגדים שלנו. אצלנו יהיה משחק הוגן".

לסיום, מבהיר ברוט: "חשוב לי להדגיש כדי שיהיה ברור: אנחנו לא מפחדים, ואף אחד לא יאיים עלינו. יש לנו כבר מאות שלטים שתלויים על מרפסות ובתים פרטיים, ויהיו עוד הרבה בהמשך. כל מי שתולה את השלט זה חושב שאולי אפשר להוריד שלטים, אבל אי אפשר להוריד את הרצון של התושבים לצאת לדרך חדשה. הם מאמינים כמוני שצריך לתת חיבוק ולהגיד תודה רבה לאנשי הנהלת העיר הנוכחית על מה שהם ניסו לעשות בעבר, אבל הגיע הזמן לחשוב על העתיד".

בנוסף לטענות על התנכלות לשלטים, מאשים ברוט במרומז את אנשי לשכתו של בכר, בכך שהשליכו במפגיע ערימות עיתונים שמוצבים באופן קבוע בבניין העירייה, רק משום שעל שער העיתון התנוססה כתבה המפרגנת לו.

ולא רק חדשות שליליות: השבוע צירף ברוט לשורותיו את הרצל ביטון, נהג אוטובוס תושב העיר שהפך לגיבור לאומי בזכות היאבקותו במחבל שביצע פיגוע בקו 40 בשנת 2015. למרות שנדקר וכמעט תוך כדי שהוא נוהג, הצליח ביטון להיאבק בנחישות במחבל ובכך הציל את נוסעיו. ביטון אך נבחר באותה שנה להדליק משואה ביום העצמאות.

בסרטון משותף, הביעו ברוט וביטון הערכה הדדית כשברוט מצדו מברך על תמיכת ביטון ואילו הרצל ביטון חלק שבחים רבים למתמודד הצעיר וקבע כי הוא הראוי להנהיג את העיר.

מעיריית בת ים לא נמסרה תגובה.

השארת תגובה